10v hääpäivä muistaminen

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Mr MIES
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
M

Mr MIES

Vieras
Nyt olisi hyvät vinkit tarpeen, mikä olisi toivottu tapa muistaa 10v hääpäiväämme? Päivä sattuu arki-illaksi, ja seuraavana aamuna odottaa työt eli se hiukka rajoittaa juhlimista ym.

Ajattelin hakea kotimatkalla ruusupuskan, mutta onko se oikeasti naisen mieleen, vai mitä ??
 
No musta tuntuu että ylipäätään se muistaminen on hienoa. Kyllä kukat on ihan kivoja ja sitten vaikka ulkona syöminen. Yleensä ottaen kaikki huomioiminen.

Jos vaikka kirjoittaisit vaimolle kirjeen jossa kerrot kuinka paljon häntä rakastat ja että olet kiitollinen yhteisistä vuosista ja toivot että niitä tulee vielä kymmeniä lisää.
 
Naiset ovat niin kovin erilaisia, että on vaikeaa tietää, mitä juuri sinun vaimosi arvostaisi. Niin kauniita kuin kukat ovatkin, ne kuihtuvat nopeasti, ja itse toivoisin jotain pysyvämpää (esim. koru). Tai sitten ilahtuisin kovasti, jos rahat säästettäisiin, ja mieheni ehdottaisi matkaa johonkin minulle (molemmille) mieluisaan kohteeseen seuraavan loman aikana pitkän yhteisen taipaleen kunniaksi.
Kaikkein eniten ilahtuisin kuitenkin siitä, että mieheni omakätisesti kirjoittaisi kortin. Mieltäni lämmitti paljon saamani viesti, johon mieheni oli kirjoittanut: Olet parasta mitä minulla on koskaan elämässäni ollut.
 

Yhteistyössä