?
?
Vieras
10-kuiselle tullut ihottumaa taipeisiiin. Sellasta punasta laikkua, joka tuntuu karhealta. Mitä rasvaa laittaisit vai pitääkö mennä neuvolaan näytille?
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Lääkäri kirjoitti meille reseptin decubal rasvalle ja auttoi kyl kun säännöllisesti käytti, ei tarvittu hydrokortisonia sen jälkeen.
Alkuperäinen kirjoittaja persikkatassu:Em. ohjeilla hoitasin, siis perusvoidetta, tarvittaessa hydrocortisonia ja pesisin ihon päivittäin, huuhtosin huolella ja antasin ilmakylpyjä. Ei tarvii viedä neuvolaan. Kokeile ensin rasvalla. Samat ohjeet ne sieltä antais.
Alkuperäinen kirjoittaja myh:Oletko antanut hänelle jotain uutta ruokaa mikä voisi tehdä ihottuman. Meidän 10kk saa joistain ruoka-aineista taiveihottumaa, juuri tuollaista mitä kuvailit. Hoitona juuri nämä perus ja kortisoni voiteet, mutta lähtee itsestään kokonaan pois, kun ei enää saa allergisoivaa ruokaa.
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Alkuperäinen kirjoittaja persikkatassu:Em. ohjeilla hoitasin, siis perusvoidetta, tarvittaessa hydrocortisonia ja pesisin ihon päivittäin, huuhtosin huolella ja antasin ilmakylpyjä. Ei tarvii viedä neuvolaan. Kokeile ensin rasvalla. Samat ohjeet ne sieltä antais.
Meillä lääkäri just sanoi että tuota päivittäistä vesipesua tulis välttää kun kuivattaa ihoa entisestään.