Ite ainakin olin kaikista ilahtunein käytännöllisistä lahjoista. Jollain huumoristisilla vauvan hoito kirjoilla ei oo ollu kauheesti käyttöö, kaikkea rojua kertyy muutenkin. Vaipat, vauvan vaatteet, kahvi, pullat, piirakat, lasten hoitoapu ym. oli tosi kivoja saada kun niille on oikeesti käyttöä.
Ai että keisarileikkaus ei oo synnytys vaan leikkaus!! Just just, siis leikkauksella syntyneet ei oo syntyneitä, vai? Muutkun viettää synttäreitä niin nämä leikatut viettää leikkauspäivää!!!
Kyllähän alatie synnytys on se luonnollinen synnytys, mutta kertokaa miten niin se on se ainoa oikea...
En itse asu enää Kartanonkoskella, mutta paljon tulee oltua siellä kavereiden luona kyläilemässä. Lapsiperheitä tuntuu alueella asuvan paljonkin. Onnittelut uuden kodin johdosta :flower: