V
vierailija
Vieras
Ei ole, et näköjään tiedä taloista ja asumisesta yhtään mitäänVintti on pelkkää hukkatilaa ja terminä vanhentunut aikoja sitten.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Ei ole, et näköjään tiedä taloista ja asumisesta yhtään mitäänVintti on pelkkää hukkatilaa ja terminä vanhentunut aikoja sitten.
Varakkaat asuvat nimenomaan vanhoissa taloissa, joista se vinttikin löytyyEnsinnäkin: köyhät ei rakenna yli puolen miltsin taloa. Toiseksi: vain köyhät ja yli 60v. asuu ikivanhoissa taloissa, joissa on vintti.
Tapailusuhde, joka ei kehittynyt edes seurusteluksi, joten ei lasketa kumppaneihin eikä ole siis exä.Ai Emiliakin…?![]()
Mielikuva kun kirjoittaja puhuu itsestään ja omasta aamustaanAito, pyyhi jo perse ja nouse pöntöltä. Kukaan ei lähe näihin.
Kukaan ei käytä enää sanaa vintti, paitsi todella iäkkäät, joiden keskiluokkaisista 60 luvulla rakennetuista kodeista ullakoita löytyy.Varakkaimmilla sellainen nyt kuitenkin on, paitsi mitä nyt ehkä uusrikkailla ei, jotka eivät ymmärrä laadun päälle.
Tajuatko vajakkiääliö, että vinttejä on myös käytännössä kaikissa helsinkiläisissä kerrostaloissa? Olet nyt jumittanut omaan perähikiän omakotitalomielikuvaasi.Kukaan ei käytä enää sanaa vintti, paitsi todella iäkkäät, joiden keskiluokkaisista 60 luvulla rakennetuista kodeista ullakoita löytyy.
Jatkan vielä, kyllä hänessä silti hyvin todennäköisesti on myös maanläheinen puoli, joka ei näy somessa.Tapailusuhde, joka ei kehittynyt edes seurusteluksi, joten ei lasketa kumppaneihin eikä ole siis exä.
Sä ja sun vanha hometalo vintteineen tiedetään.Varakkaat asuvat nimenomaan vanhoissa taloissa, joista se vinttikin löytyy![]()
Ohis. Kannattaa. On kiva seurata miten iäkkäät naiset hermostuvat, kun heidän 60 luvulla rakennettuja ja tekniikkansa puolesta vanhentuneita talojaan arvostellaan asiantuntevasti. Eikä sanaa vintti tosiaan käytä kukaan alle 50-vuotias.Joku vajakki kuvittelee olevansa noheva kun tarttuu johonkin täysin epäoleelliseen kohtaan kommentissa (vintti) ja alkaa jankata siitä vaikka argumentit häviää realiteeteille heti
Kannattaako tällainen tarttuminen?
Ainiin ja sit vein ton yhden edesmenneen mummoni kellon lyhennykseen ja pariston vaihtoon, tuli ihan täydellinen ja sopii loistavasti nyt omaan ranteeseen. Plus on silleen juhlavampi et ei ole ranteessa aina toi Applen kello.Sovittelin eilen huvikseni vinon pinon vaatteita Prismassa, oli aika yllätys kun jopa S-koon farkkushortsit mahtuivat päälle, mutta toi tosin riippuu merkistä. Sen tiiän. Mutta ilmeisesti minun projekti on edennyt kuitenkin. Ostin vaan pelkän vyön noista, koska farkuthan on roikkunut jo pidemmän aikaa.
Kun argumentit loppuu, niin vajakit alkaa lennellä. Ei mulla muuta, jatkakaa toki.Joku vajakki kuvittelee olevansa noheva kun tarttuu johonkin täysin epäoleelliseen kohtaan kommentissa (vintti) ja alkaa jankata siitä vaikka argumentit häviää realiteeteille heti
Kannattaako tällainen tarttuminen?
Hohhoijaa, käyttää kyllä.Ohis. Kannattaa. On kiva seurata miten iäkkäät naiset hermostuvat, kun heidän 60 luvulla rakennettuja ja tekniikkansa puolesta vanhentuneita talojaan arvostellaan asiantuntevasti. Eikä sanaa vintti tosiaan käytä kukaan alle 50-vuotias.
Sä et ole mikään normi esimerkki alle 50-vuotiaasta.Hohhoijaa, käyttää kyllä.
Kuuluisa ”joku vajakki”. Vajakkikin on ikäihmisten käyttämä termi.Joku vajakki kuvittelee olevansa noheva kun tarttuu johonkin täysin epäoleelliseen kohtaan kommentissa (vintti) ja alkaa jankata siitä vaikka argumentit häviää realiteeteille heti
Kannattaako tällainen tarttuminen?
Siksi tää niin hupaisa ketju onkin. Mummot on parasta viihdettä.Mua kiinnostaa näin ketjun ulkopuolisena henkilönä teidän iät? Ei kukaan alle 70v. käytä sanoja pölvästi, pösilö, vintti jne. Alkava Alzheimerin tauti saa nähtävästi iäkkäät naiset kuvittelemaan suhteita ja seksiä nuorten miesten välille vai mikä tämän takana on.
No niin on ja kertoo kyseisestä kommentoijista muutenkin paljon.Kuuluisa ”joku vajakki”. Vajakkikin on ikäihmisten käyttämä termi.
Oonhan.Sä et ole mikään normi esimerkki alle 50-vuotiaasta.![]()
Vajakit, vintit ja pösilöt vaan lenteleeSiksi tää niin hupaisa ketju onkin. Mummot on parasta viihdettä.
Vajakit, vintit ja pösilöt vaan lenteleeJoku käytti eilen vielä raukkis-sanaa
![]()