V
vierailija
Vieras
Näin usein naiset oikeasti tulevat yhdynnässä – katso luvut ja vastaa kyselyyn seksistä
On jälleen aika kurkistaa suomalaisten makuuhuoneisiin – anna kokemustesi kuulua IS:n seksikyselyssä!
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Mikään ei ole naisena helpompaa kun teeskennellä orgasmi miellyttääkseen partneriaan. Tyhmintä mitä nainen voi tehdä itselleen.Alle 30 naiset saa vähiten orkkuja vaikka palstamiehet polkee niitä kilpaa
"Huomattavasti vähiten orgasmeja saivat alle 30-vuotiaat naiset: heistä liki joka neljäs ei ollut koskaan tullut yhdynnässä."![]()
Näin usein naiset oikeasti tulevat yhdynnässä – katso luvut ja vastaa kyselyyn seksistä
On jälleen aika kurkistaa suomalaisten makuuhuoneisiin – anna kokemustesi kuulua IS:n seksikyselyssä!www.is.fi
"Huomattavasti vähiten orgasmeja saivat alle 30-vuotiaat naiset: heistä liki joka neljäs ei ollut koskaan tullut yhdynnässä."
Joku näköjään keksi polkupyörän uudestaan. Ei ole mikään uutinen."Huomattavasti vähiten orgasmeja saivat alle 30-vuotiaat naiset: heistä liki joka neljäs ei ollut koskaan tullut yhdynnässä."
![]()
Eipä ihme. Rankasti ylipainoisia tosi nuoria naisia on enemmän nyt kuin koskaan ennen"Huomattavasti vähiten orgasmeja saivat alle 30-vuotiaat naiset: heistä liki joka neljäs ei ollut koskaan tullut yhdynnässä."
Ei tuollaiseen Juhaan voi normaaleja míehiä verrata. Huono esimerkki. Kaivoit sen varmaan siksi kun elämän suurimmat nautinnot ei enää kiinnosta/maistu?Parisuhdetta Juha ei kaipaa elämäänsä. Yksinolo ja vapaus maistuvat hänelle.
”Olen kiitollinen ihmissuhteista, joita minulla on ollut, mutta nyt urakka on niin sanotusti suoritettu. On mahtavaa olla yksinelävä eläkeläinen.”
Vapaus merkitsee Juhalle erityisen paljon, koska hän on kärsinyt siitä, että hallitseva äiti rajoitti hänen vapauttaan. Kokemus on vaikuttanut myös hänen parisuhteisiinsa. ”Se on tuottanut minulle paniikkireaktion, että nyt kävelen ulos tästä suhteesta”, Juha toteaa.
Sitten hän yllättää.
”Luulen, että olen sisimmältäni nainen.”
Hän kertoo, kuinka kirjailija Karen Blixen kirjoitti 1930-luvulla, kuinka vaihdevuodet ylittänyt nainen on universumin mahtavin olento, jota ei enää sido raskauden pelko tai ylipäätään seksi.
”Luin Blixenin feministisen teesin jo nuorena, mutta ymmärsin kyllä, mikä vapaus tuohon olentoon liittyi.”
Nyt Juha kokee suurta rauhaa.
”Se on erittäin siistiä.”
Anna-lehti, nro 48
Suurin syy on sinun kaltaiset somen pervopetterit, jotka tappavat viimeisetkin halut.Eipä ihme. Rankasti ylipainoisia tosi nuoria naisia on enemmän nyt kuin koskaan ennen
Mäkkärit ja kilometrien irtokarkkihyllyt tehneet tehtävänsä
Arvasin, että palstan pervosedillä taksuttaa viestisi tavoin.Ei tuollaiseen Juhaan voi normaaleja míehiä verrata. Huono esimerkki. Kaivoit sen varmaan siksi kun elämän suurimmat nautinnot ei enää kiinnosta/maistu?
Mitäs pervoutta on siinä kun kokee muodottomat ja ylipainoiset naiset luotaantyöntäviksi?Suurin syy on sinun kaltaiset somen pervopetterit, jotka tappavat viimeisetkin halut.
Aihe on vapaa ja jos haluat välttyä kommenteilta niin ainoa keino on lopullinen poistumisesi täältä.Arvasin, että palstan pervosedillä taksuttaa viestisi tavoin.
Googletan seuraavaksi tietoa Finlandia-voittajakirjasta.
Kirjailija oli tänään Yle aamussa. Ole hyvä, ja lopeta viesteihini kommentointi.
Ei sinussa ole kasvupotentiaalia ihmisenä.
Venatkaas vaan.
Kohta yks useammasta suunnasta jyystävä tulee kehumaan miten naisensa saa siitä kymmeniä orgasmeja per parin tunnin sessio.
*haukotus*
Ei tämä ole mikään tämän päivän ongelma lue historia dgstä hysteria.Eipä ihme. Rankasti ylipainoisia tosi nuoria naisia on enemmän nyt kuin koskaan ennen
Mäkkärit ja kilometrien irtokarkkihyllyt tehneet tehtävänsä
Ja jos ei jaksa lukea niin voi katsoa
elokuvan.
Hysteria https://share.google/fHkDeOXoEHV5YpsAf
[/QUOTE
Feminismi onneksi on tutkinut tuotakin käsitettä.
Naiset pidettiin ruodussa monin tavoin mm. silloin vielä lapsen kengissä olevalla psykologialla. Kukapa ei kokisi mielenterveysongelmia tyhmien, säälimättömien sovinistien vallan alla. Vaihdevuosi-ikäisen naisen itsenäistyminen ja voimaantuminen on kova pala tyrannipuolisolle.
Mitenhän ylipaino vaikuttaa orgasminsaantiin yhdynnässä?Eipä ihme. Rankasti ylipainoisia tosi nuoria naisia on enemmän nyt kuin koskaan ennen
Mäkkärit ja kilometrien irtokarkkihyllyt tehneet tehtävänsä
Nauran sille kun olin juuri samalla laittamassa 1:1 kommentin lihavointeineen, mutta ehdit 5 sek aiemmin.
Mutta järkkyä tuo kokemattomuus ja haluttomuus(?) Vientiä takuulla olisi.
Ei mitään.Mitäs pervoutta on siinä kun kokee muodottomat ja ylipainoiset naiset luotaantyöntäviksi?
2020-luvulla ei tunnisteta miesvihaa.Annan artikkelissa muistellaan jotain tv-sarjaa, jossa naurettiin ylipainoisille ihmisille. Onneksi maailma on muuttunut edes jossain asiassa inhimillisempään suuntaan.
![]()
2000-luvun alussa naisvihaa näkyi sellaisissakin suosikkisarjoissa, jotka olivat naisille suunnattuja – "Yhtä aikaa feministinen ja jopa antifeministinen"
2000-luvun alussa ei vielä tiedostettu naisvihaa. Häpeän tunne vanhoja sarjoja katsellessa kertoo jostakin tärkeästä.anna.fi
Elämässäni on paljon eri-ikäisiä miehiä janalla vuodet 1-iäisyys.2020-luvulla ei tunnisteta miesvihaa.