niinpä, kai me suomalaisnaiset saamme sitten alkaa käyttäää yöpukua uidessaEn vaan millään käsitä, että millä perusteella voidaan kuitenkin suomalaismiehiltä kieltää uimasortsit???
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
niinpä, kai me suomalaisnaiset saamme sitten alkaa käyttäää yöpukua uidessaEn vaan millään käsitä, että millä perusteella voidaan kuitenkin suomalaismiehiltä kieltää uimasortsit???
Olen ihan tavallinen suomalainen, jo varmaan vähintään kahdennessakymmenennessä polvessa. Olen ihan tavallinen kristitty, en minkään ihmeellisen hiippakunnan hihhuli.
Silti haluan verhota itseni nilkkoja myöten. Se tuntuu minusta luontevalta ja mieleiseltä. Miehelläni ei ole mitään sitä vastaan, vaikka ei hän lyhyitäkään hameita vastaan ole. En suurin surminkaan vaatisi ketään muuta käyttämään hameita vain koska minä käytän. Housuja en omista koska en tunne niissä oloani mukaviksi, hameita käytän kesät, talvet.
Aikoihin en ole enää uinut vaikka uimisesta kovasti pidänkin. Toivoisin että suomessa myös minun olisi veronmaksajana mahdollista mennä uimaan niin että koen oloni mukavaksi. Asun kangas eikä helman leveys ole minulle ongelma mutta suurimmalle osalle suomalaisia se tuntuu oleva. Harmittaa.
Tämän kirjoitin vain siksi ettei asia ole vain joidenkin uskonnollisten radikaalien ongelma, joita jotku "suvakit" tänne haluaa. On meitä muitakin, me vain olemme hiljainen vähemmistö. Äänekkäät rasistit ei kuitenkaan sitä koskaan tule ajatelleeksi.
Samaa ihmettelin. Tai no eihän se pitäisi mikään ihme olla, että ylen toimittajan näkökulmasta kaikki muu kuin monikulttuurisuus ja islamin ihanuus on vanhanaikaista.Vai että uimahallit ovat jämähtäneet 70-luvulle. Tuo täti on ennemminkin palannut ajassa muutaman vuosisadan taaksepäin, joten turha uikuttaa muita sopeutumaan hänen takapajuisiin sääntöihinsä.
Samaa ihmettelin. Tai no eihän se pitäisi mikään ihme olla, että ylen toimittajan näkökulmasta kaikki muu kuin monikulttuurisuus ja islamin ihanuus on vanhanaikaista.
Sinänsähän asia vaikuttaa vähäpätöiseltä, mutta oikeasti otamme ison harppauksen tasa-arvon alueella taaksepäin, kun hyväksymme ja edesautamme tällaista naista alentavaa kaavuttamista.