Onpa sinulla kurja tilanne

Sinä joudut varmaan odottamaan että lapset ovat isompia ja samalla voit katsella uutta työpaikkaa. Onko työpaikan ihmissuhteet huonoja, työ stressaavaa vai nhoatko sitä muuten?
Minäkin joudun ottamaan lapseni pois kerta kaikkiaan erinomaisesta päiväkodista (lapsi on aika herkkis ja se on huomioitu ihanasti tuossa päiväkodissa) ja pelkään että uusi paikka ei ole yhtä hyvä & lapsi ottaa vieraaseen paikkaan tutustumisen raskaasti. Olin ajatellut että oltaisiin selvitty osa-aikaisella hoidolla, mutta jos harjoittelua on 26/28 h/vko + oppitunnit ja koulutyöt siihen päälle, niin täyttä päivää varmaan joutuu olemaan

No, lapsi kaipaa isäänsä ja sitten näkisi häntä joka päivä nykyisten viikonlopputapaamisten sijasta. Elämä on kyllä raadollista, meilläkin oli kaikki niin hyvin ja minä pidän todella työpaikastani, mutta mieheni ei löydä uutta työtä täältä kun taas minulla on luultavasti mahdollisuus työllistyä muuallakin.