K
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Mitäs sä sit teit?
Nooh ihan miten itse haluat asian ymmärtää.
Sori vaan, mut mulle kolahtaa nää jutut aika kovasti. Minusta on aika hurjaa, jos miehes väkivallan jäljet vierität pienen lapsen syyksi. Entäs jos tää isompi lapsi tajuaa, et äiti ei puhu totta?
isommat lapset on aina olleet isällään kun tälläistä on tapahtunut..lapsilla ikää 9,7,12kk
Alkuperäinen kirjoittaja Tönt;23314470:ja nekö ei ihmettele miksi äitillä on silmä mustana?
jos nyt puolustan itseäni niin lapset eivät ole koskaan nähnyt fyysistä väkivaltaa niinkuin minä näin usein lapsena ja ei ole yhtään tyttöä,tosin pojathan voi saada vääränlaisen käyttäytymismallin ja näin luulla että on oikein/sallittua käyttäytyä naisia kohtaan näin.
En tiedä Kuinka helpolla päästää menemään ja kuinka paljon koittaa kääntää mun päätä,en tiedä olenko sitten ihan sekaisin,mutta uskon todella että se rakastaa mua vai mitä se haluaa musta.Tietty sai lapsen minkä halusikin,minä hoidan lähes kaiken,käyttää mun autoa kokoajan,rahaa mulla varmasti enemmän kun se pois kun sillä peliriippuvuus..
Vaikka fyysinen väkivalta loppuisikin niin en oikein usko että henkinen väkivalta loppuu.Olen niin monet kerrat sitä pyytänyt.
Kyllä mä varmaan sen eron kestäisin ja luultavasti meillä olisi perheenä mukavempaa keskenään lasten kanssa.
Miehelle sen poika on kaikki kaikessa ja sitä mä paljon mietin,toki saahan hän sitten tavata sitä aina kun haluaa jos ei palaa entiseen elämäntyyliinsä ja hankkii oman kodin.
En halua ikinä luovuttaa helposti,exän kanssa olin 12v ja siitä muutaman viimesen vuoden halusin eroa ennekuin "sain" sen. kyllä mä olen ihan sitä mieltä että tää oli tässä,mutta haluan keksustella vielä tänään miehen kanssa.