E
ensimami83
Vieras
Mulla nyt se tarkastus rv 41+6, selvisi eilen. Mahdollisesti käynnistävät sen samalla kertaa, mikäli kohdunsuun tilanne on kypsä.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja ensimami83:miten ihmees teillä muilla ollut jo noin aikaisessa vaiheessa noi kontrollikäynnit?????
Alkuperäinen kirjoittaja tiutui:42+0 olisi ollut käynnistys, mutta tyttö syntyi pari tuntia ennen varattua aikaa...
Alkuperäinen kirjoittaja vihreemamba:tasan vkolla 42 käynnistettiin
Alkuperäinen kirjoittaja tiituzka:Mulle neuvolasta kirjoitti lähetteen äippäpolille 40+3 ja samana päivänä käynnistettiin. En ollut yhtään varautunut siihen, kun joka puolella sai kuulla, että täällä käynnistellään vasta silloin rv42.Mulle se lääkäri vain sanoi, että ihan hyvin voidaan käynnistää nyt samantien kun kuitenkin se synnytys piakkoin alkaisi muutenkin. Mulla oli kyllä aika korkea verenpaine, mikä osaltaan vaikutti asiaan varmasti. Ja tottakai sitä vielä itse valitteli omaa oloaan, kun huomasin että mahdollisuus käynnistykseen olikin jo nyt.
Tosin näin jälkikäteen mietittynä olisin ottanut luonnollisesti käynnistyvän synnytyksen mielummin..