en epäile.Olen maksullinen nainen ja tiedättekö mitä moni asiakaani haluaa? He haluavat jutella, he haluavat että heitä kuunnellaan ja heidän kanssa keskustelaan. Moni haluaa lähteä kävelylle, kävellä käsikädessä ja purkaa sydäntään.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
en epäile.Olen maksullinen nainen ja tiedättekö mitä moni asiakaani haluaa? He haluavat jutella, he haluavat että heitä kuunnellaan ja heidän kanssa keskustelaan. Moni haluaa lähteä kävelylle, kävellä käsikädessä ja purkaa sydäntään.
P.S. on aika outoa, jos turhauttamisen käsite on noin vaikea. Miten te oikein koulutatte lapsianne? Annatteko te heille kaiken minkä he tahtovat? Mikäli ette anna -> turhautatte heitä.
Voihan niitä ajatuksia alkaa itse selvittelemään esim. palstan tuella.Onhan se hyvä, että miehet kirjoittelevat tänne.
Mut ihan oikeesti: kun kumpikin hoitaa osansa töistä, kumpikin saa vapaa-aikaa ja voitte jutella ihan siellä kotona.
Voihan niitä ajatuksia alkaa itse selvittelemään esim. palstan tuella.
Mutta on varmaan päivästä kiinni millainen vastaanotto täällä on.
Yleensä on hyvä, että miehetkin täällä ottavat kantaa. Monilta saattaa unohtua kurkata sinne kolikon kääntöpuolelle etenkin näin naisvoittoisella palstalla.
Koeta nyt päättää jo, pitääkö sille miehelle antaa sitä toosaa kaiken aikaa vai ei.
Mua turhauttaa nyt tämä turhautumisesta jänkkääminen. Mitä helvettiä muka tarkoittaa "turhautatte heidät"? Ei toista ihmistä voi turhauttaa. Ei noin voi sanoa. Sama kun sanoisi: minä rakastutan sinut.Kuka tuossa syyllistä etsii? Idea on ymmärtää miehen (ja naisen) käytöstä ja hakea niihin sopivia ratkaisuita.
P.S. on aika outoa, jos turhauttamisen käsite on noin vaikea. Miten te oikein koulutatte lapsianne? Annatteko te heille kaiken minkä he tahtovat? Mikäli ette anna -> turhautatte heitä.
Pitää antaa, ehdottomasti![]()
Mua turhauttaa nyt tämä turhautumisesta jänkkääminen. Mitä helvettiä muka tarkoittaa "turhautatte heidät"? Ei toista ihmistä voi turhauttaa. Ei noin voi sanoa. Sama kun sanoisi: minä rakastutan sinut.
Lievää jssap:a (piti googlettaa) oli kuitenkin ilmassa.Ainahan se on hyvä.
Ps. Mä oon oikeesti yllättynyt ettei vielä oo tullu yhtään JSSAP:ta.
En lue.Ei ole ihan sama. Miksi ihmiset ajattelevat mustavalkoisesti joko tai? Yritetäänpäs vääntää rautalangasta:
- Jos tiedän, että jokin asia saa sinut TURHAUTUMAAN (lue linkki, pliis) ja minä TAHALLANI teetän sinulla asioita, jotka saa sinut TURHAUTUMAAN (eli minä tiedän, että turhaudut), niin eikös se ole TURHAUTTAMISTA?
En lue.
Ja ei, ei ole turhauttamista.
Jos sanot: isä turhautti lapsia, tarkoittaa se, että lapset ovat turhautuneet isään.
Jos taas tarkoitus on sanoa, että ne asiat saavat turhautumaan, ei voi sanoa, että isä turhautti lapsia. Kuten ei voi sanoa, "isä rakastutti lapsia". Vaan sanotaan: "isä sai lapset rakastamaan /isä sai lapset turhautumaan.
P.S. Joko endis sait?
Mut ap ajattele nyt, mimmonen martta siel puhelimen toisessa päässä oikein on ollut. Joku 60 eukko, pesee siin lattioita samalla, tyhjentää hajulukkoja ja putsaa viemäreitä ja keksii juttua. "Juuh kunnolla vaan lits lits" "joo kyllä olen upea ja nuori ja minulla on punaiset alusvaatteet"
Eikö rupea vähän naurattamaan? Jotain se miehes hakee, mutta ei se noista puhelinjutuista varmaankaan hakemaansa löydä. Voi toista.
Lapset todellakin pilaa omat halut. Olen sen miehelle sanonut. Isompi on juuri uhmatuhma, vauva nukkuu vieressä pinniksessä. Olen näiden kanssa aamusta iltaan ja illalla kun vauva nukahtaa tissille niin seksi on viimeisenä mielessä.
Yhteistä aikaa meillä ei ole. Juuri todettiin että oltiin treffeillä viimeksi 6 kk sitten. Ihan kahdestaan yksi ilta. Sen jälkeen ei olla kertaakaan päästy mihinkään kahdestaan. Ensi vkl päästään pariksi tunniksi ja tarkoitus olisi mennä syömään. Mutta pari tuntiakin on sellainen aika hutaisu ettäkö oikeasti ehtisi toiseen paneutua.. Syödä rauhassa, jutella, pitää hauskaa saatikka sekstailla ilman pakko-nyt-nopeasti-jotain-fiilistä.
Nolottaa noi läähätysjutut, mutta ehkä se tosiaan tuntui silloin hyvälle idealle.. Tyrsk. Mutta 400€, joku roti.
Saatiin vähän puhuttua. En tiedä vielä miten edetään. Mutta ainakin mies suostuu lähtemään yhdelle parisuhdeillalle, jossa terapeutti puhuu lapsiperheen ja parisuhteen yhdistämisestä. Koska tuntuu ettei mies täysin ymmärrä kuinka raskasta minulla välillä on, kuitenkin pääasiallisesti lapset huolehdin. Tottakai myös minun pitää tehdä muutoksia, arvostaa miestä enemmän ja koittaa antaa hänelle aikaa enemmän.
Ap
Mies saa pillua silloinkin kun olen väsynyt tai haluton. Mulle riittää 2 kertaa viikossa.Tästä pitäisi tajuta se, että mies etsii muuta seuraa, jos ei saa seksiä. Onneksi pääsitte vaivaisella 400 eurolla ja pelkällä puhelinseksillä. Pahempi vaihtoehto olisi ollut FuckBuddy (tai mikä lie, en tiedä termejä) ja kylkiäisenä klamydia tai jokin muu "kiva" tuliainen.
Hieman ehkä ronskia sanoa näin, mutta jos ette naiset anna pillua, niin opetelkaa edes ottamaan suihin. Sillä pärjäätte pitkälle.
Näin kiinnitämme huomion epäolennaiseen ja alamme vääntää ihan vaan periaatteesta. En voi ymmärtää, anteeksi vain.Onko 60-v sun mielestä liian vanha harrastamaan seksiä tai edes puhumaan siitä? Eikö 60-vuotiasta voi haluta vaikka olis nuorempi? Uskotko ajattelevasi samoin kun olet itse 60? Elämä nimittäin kuluu äkkiä.
Ja mikä nois touhuis on vialla, normaalia kodinhoitoa, sukupuoleen katsomatta.
Ap, hyvä kun tiedostat oman osuutesi. Joku parisuhdeleiri voisi olla hyvä?
Miks pitää näin hemmetisti analysoida jos äijäl nyt vaan oli runkkukausi, siihenkin voi jäädä koukkuun