Voi ei mitä ihmisiä!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja LOISTOTUPSU
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

LOISTOTUPSU

Aktiivinen jäsen
29.04.2007
5 011
0
36
Eilen näistä naapureista kirjotin kun on niin perseestä molemmin puolin |O
Joka asiasta valittava eukko ja toisella puolen hirveet koirat mitkä räkyttää koko ajan, nii äkäsiäkin että varmaan puris käden irti jos pääsis. Tollanen mitätön verkko sillä suojana. Pikkasen saa olla varuillaan ettei vaan kumpikaan lapsi erehdy sormeensa siihen laittaa.

Kannoin astialaatikko sisälle äsken, menin sitten kompastumaan ja muutama lasi rikki :kieh:
Tää naapurin eukko nauraa räkätti ihan hysteerisenä ja sano että sen siitä saa kun ei voi rauhassa muuttoonsa tehdä :o :headwall:
Eilen just napis kun ei kuule telkkari kun me kolistellaan, vaikee näitä tavaroita ihan äänettömästi viedä. Taida olla juuri mitään eristettä seinissä jos ei telkkaria kuule jos joku kantaa tavaroitaan |O

Järki tässä lähtee!
 
Alkuperäinen kirjoittaja LOISTOTUPSU:
Siihen ollaan muuttamassa, vaikka ei kiinnosta kyllä tippaakaan! Muuten ihan kiva asunto ja pihaakin mutta noi naapurit :headwall:

Auts!

:( mä oon kans monasti sanonu, että ennenku tekee ostopäätöksen ni pitäs saada tarkat tiedot naapureista...
 
Ei auta kun olla välittämättä, mutta noi koirat on kyllä ikävä juttu kanssa. En tiedä antaisko aitaan nyt lupaa kun ois syytä ettei vaan käy mitään vahinkoo. sama vuokranisäntä kun vanhassa ja siihen ei antanu aitaan lupaa.
 

Yhteistyössä