Voi ei, Hevisauruksen tulevalle konserttikiertueelle liput 27e per perse!!!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja *
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Just ostin itselleni ja lapselleni nuo liput ja kyllähän se kirpasi. Mutta onhan tuota jo odotettuki, ettei voi sanoa, etteikö olis ollu aikaa tiputella euroja säästöön etukäteen.
 
Paljonkohan Himos Areenalle on... olis syyslomaviikolla siellä. Areenan sivuilla ei lue mitään koko keikasta, mutta Hevareiden sivuilla + muilla sivuilla keikkainfoo on (hintoja lukuunottamatta)

Tietääkö kukaan?
 
Täällä oli Hevisauruksilla konsertti Taiteiden yössä ja sinne oli liput 10 e... En kyl maksais 27 e lastenkonsertin lipuista :O

En minäkään maksaisi, jos täällä olis konsertti 10e lipuilla. Mutta usko pois, jos junalla oltais tultu Taiteiden yöhön Hevisauruksen takia, niin olis tullu konsertille paljon enemmän hintaa. Kaikki kun eivät edelleenkään asu samassa kaupungissa...
 
[QUOTE="mä";21970992]En minäkään maksaisi, jos täällä olis konsertti 10e lipuilla. Mutta usko pois, jos junalla oltais tultu Taiteiden yöhön Hevisauruksen takia, niin olis tullu konsertille paljon enemmän hintaa. Kaikki kun eivät edelleenkään asu samassa kaupungissa...[/QUOTE]

No eiköhän tuossa ollutkin pointti se että jos 10 eurolla pääsee niin voi mennä katsomaan mutta 27 euron liput samassa tilanteessa jäisi ostamatta ja näin ollen koko konsertti väliin. Näin ainakin meillä kävisi vaikka muksut kuinka fanittaisi.
 
Onhan himosareenan sivuilla isot mainokset noista lastenfestareista, joilla tuo Hevisauruskin esiintyy...
Ja lippujen hinnat on myös siellä... tai on kun menee tutustumaan tuon festarin tarjontaan. Lauantain lippu on ennakkoon 18e ja silloin ostettuna 22e ja sillä saa siis koko päivän tuolla olla ja ihmetellä. Ja lisäksi on kaikenlaisia perhelippuja ym.

Liput

[QUOTE="Palle";21970988]Paljonkohan Himos Areenalle on... olis syyslomaviikolla siellä. Areenan sivuilla ei lue mitään koko keikasta, mutta Hevareiden sivuilla + muilla sivuilla keikkainfoo on (hintoja lukuunottamatta)

Tietääkö kukaan?[/QUOTE]
 

Yhteistyössä