Viha-rakkaussuhdeko entisen kanssa?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja tiina
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
T

tiina

Vieras
En ymmärrä entisen ukkoni käytöstä,kun olemme tapailleet 2kk ajan&hän on luonteeltaan tosi mustasukainen,itsepäinen jäärä joka ei anna ikinä periksi ainakaan minulle ja on luonteeltaan härkä.
Ongelmana on että mennään aina hänen ehdoilla niinkuin hän sanoo,jos et häntä tottele niin rangaistus tulee minulle,hän tunnusti et tykkää minusta ja nyt riidan aikana hän sanoi ettei tykkää minusta&ei ole mustasukkainen ja uhkaili minua..Juttu alkoi siitä että kyselin että millojn näkisimme toisemme ja hän ei muka kerinnyt 2viikkoon nähdä mua niin mulla meni hermot ja sanoin ukolle että en jaksa leikkiä enään hänen kanssaan jne..ukko vain että no ei sitten nähdä ikinä enään ja ei tarvi soitella,soittaa poliisit mulle jos menen hänen luokse vielä niin mitä tää oikein on rakastaako hän mua liikaa?
 
Olimme aiemmin seurustelleet 2vuotta,mutta erosimme kun hän oli liian mustasukkainen ja määräili mun tekemisiä koko ajan ja uhkaili silloinkin mua monella tapaa.
Rakastan häntä vieläkin ja käskin hänet juttelemaan sillain että jos rakastat mua niin selvitetään asiat kun olimme riidelleet,no hän tuli jutteleen samantien niin mitä se kertoo ihmisestä silloin?
Hän ajaa nykysin autolla mun kotini läheltä vaikka hän ei yleensä aja siitä,musta tuntuu että hän kyttää mun tekemisiä taas?
 
Tai sit ei vaan tiä mitä haluu. Toisaalta voi haluta olla sun kanssa kun jos tulevaisuus tuntuu jotenkin epävarmalta ja sit ei taas haluu ja on utelias mitä tulevaisuus tuo tullessaan, jotenkin näin ainakin ite käsittäisin.
 

Yhteistyössä