Brutto? Netto? Tuolla ei paljo iloita pk-seudullaEi Suomessa ole pieniä palkkoja. Lähes kaikki saavat vähintään noin 1500 euroa kuussa kokopäivätyöstä.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Brutto? Netto? Tuolla ei paljo iloita pk-seudullaEi Suomessa ole pieniä palkkoja. Lähes kaikki saavat vähintään noin 1500 euroa kuussa kokopäivätyöstä.
Pakkoko sitä on asua pk-seudulla?Brutto? Netto? Tuolla ei paljo iloita pk-seudulla
No, miksi Suomeen on siitä huolimatta tunkua vain kaiken maailman paskastaneista, mutta ei vanhoista sivistysvaltioista?Neljättä vuotta peräkkäin rankattu maailman onnellisemmaksi maaksi. Luetko pelkkää MV-lehteä kun mennyt ohi?
Asumistuet ne juurikin nostavat vuokralla asumisen hintaa.Aa niin mä luulin että myös roskakuskit ja mäkkärin työntekijät on kunnon ihmisiä koska niillä on työpaikka, usein kaksikin kun yksi ei riitä kattamaan perusmenoja. Onneksi Suomessa ei vielä tarvitse kahta työtä puurtaa kun voi vielä saada asumistukea pienen palkan päälle kun sillä ei elä.
Se linkki unohtu sulta...Neljättä vuotta peräkkäin rankattu maailman onnellisemmaksi maaksi. Luetko pelkkää MV-lehteä kun mennyt ohi?
Sekä brutto että netto. 1500 euroa palkasta ei juuri veroja tarvitse maksaa.Brutto? Netto? Tuolla ei paljo iloita pk-seudulla
Veronkiertäjä!Sekä brutto että netto. 1500 euroa palkasta ei juuri veroja tarvitse maksaa.
Suurempi kulutus=parempi elintaso.Isompi asunto=suurempi kulutus
Halvemmat autot ja bensa=suurempi kulutus
Suomalaisten mielikuva jenkkikoulutuksesta on se kun joku menee (televisiosarjoissa) maailman top-10-yliopistoon. Mutta ylivoimaisesti suurin osa ei mene. Ylivoimaisesti suurin osa valmistuu insinööriksi koulusta, josta me emme ole koskaan kuullutkaan. Eivätkä ne lukukausimaksut mahdottoman kalliita ole. Mutta toki systeemi on sikäli erilainen, että niitä koulutuksia ei makseta veroissa, vaan veroja maksetaan sen verran vähemmän, että on tarkoitus saada rahaa säästöön ennen kuin lapsi lähtee opiskelemaan.Eli kaikki jotka on hanttihommissa on tyhmiä sinusta.. Siellä kuule aika kallista kouluttautua, ei monella ole varaa jos ei vanhemmat pysty auttamaan.
Pienempi kulutu=suomalaiset pelastavat maailman.Suurempi kulutus=parempi elintaso.
Mä menisin hippulat vinkuen sinne keskilänteen, jonnekin Kentyckyyn tai Kansasiin tai Teksasiin tai tai tai..
Sekin olis kiva paikka käydä.
No, miksi Suomeen on siitä huolimatta tunkua vain kaiken maailman paskastaneista, mutta ei vanhoista sivistysvaltioista?
Menisin.Menisit tuohon vasemmistolaisen kauhupresidentin hallitsemaan maahan, jossa senaattikin on "melkein kommarien" hallussa. Oikeestikko?
Huomaa kuinka väärin sinä ymmärrät ihmisiä, ei siis ihme että olet aina niin kiukkuinen.Kanadahan on vielä "sosialistisempi" kuin Bidenin USA. Eikös sun arvoilla kannattais suunnata Venäjälle etc.
Sun arvoilla kannattaisi suunnata Afrikkaan.Kanadahan on vielä "sosialistisempi" kuin Bidenin USA. Eikös sun arvoilla kannattais suunnata Venäjälle etc.
Sun arvoilla kannattaisi suunnata Afrikkaan.
No, miksi Suomeen on siitä huolimatta tunkua vain kaiken maailman paskastaneista, mutta ei vanhoista sivistysvaltioista?
Se linkki unohtu sulta...
Kun ne työt on siellä...Pakkoko sitä on asua pk-seudulla?