Ultraääni

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Sanni
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
S

Sanni

Vieras
Onko teillä kellään ollut lapset mukana raskaudenajan ultraäänessä, miten ne tädit on siihen suhtautuneeet. Itellä tänään ultra ja lapset on pakko ottaa mukaan kun en saa hoitajaa niille. Laitan ne kärryihin istuun, toivottavasti istuvat reipaasti sen ajan.
 
Itse kävin tänään ultrassa ja siellä luki isot laput että ehdottomasti ei lapsia mukaan ultraan koska kätilö tarvitsee työrauhan että pystyy keskittyä. Eli kannattaa soittaa ja varmistaa.
 
Äitiyspolilla ultraan ei mielellään oteta lapsia tutkimushuoneisiin varsinkaan jos ei ole lapsenvahtia mukana. Jos isä mukana niin lapset voi päästä ultraan mukaan jos ovat rauhassa. Mutta minkäs teet jos lapsenvahtia ei ole niin pakkohan lapset on silloin mukaan ottaa.
 

Yhteistyössä