Ukko ryypännyt 2 viikkoa

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja juopon vaimo
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
J

juopon vaimo

Vieras
Joka päivä vähintään iso kossu ja kaljaa jonkin verran. Meinaa nyt tänään lopettaa. Pitäisikö tuo viedä katkolle, ettei tule kramppeja tahi deliriumia?

Ehdotin loiventamista muutaman päivän ajan, mutta aikoo lopettaa aivan seinään. Ja raitistua... heh-heh.
 
Ongelmahan noilla on se, että toisin kun taviksilla, heillä krapula olkaa painaa päälle jo siinnä vaiheessa kun promillet laskee noin kahteen. Eli jos katkolle ei pääse, lienee ainoa keina vaan loiventaa pari päivää ja sitten katkolle? Tai ainakin a kliniltä pillereitä pahimpiin oireisiin. Ja b vitamiini piikki persiiseen.
 
Ukko juonut 2-viikkoa!!!Sitä se juhliminen teettää??Paapominen ei auta.Vie katkolle ennenkun kramppaa, pikku-ukkoja näkee, tulee juoppohulluuskohtaus. Kokemusta on.
 
Sanoisin että on kohta teholla, haima ja maksa poksahtavat..eikö kellekään tule mieleen terveydelliset näkökohdat? Delikan kanssa et tule pärjäämään kotona, se on silloin soitto poliisille ja ambulanssi saman tien.
 
Pistä itse soittamaan ambulanssi tai konttaamaan katkolle,itse se tilanteensa on aiheuttanutkin.
En todellakaan soittaisi tollaselle apua vaikka sielmieni alle kuolisi.
 

Yhteistyössä