Täällä ei oo ainakaan valitettu että kuorsaisin, mutta kroonisista poskiontelovaivoista kärsivänä nukun korkealla tyynyllä melkein aina muutenkin eli suosittelen kokeilemaan kun auttaa pitämään ilmatiet auki paremmin.Onko monella ollut vielä kuorsausta öisin tai muuta hengitysvaikeutta? Minusta tuntui hetken aikaa, että sain tukkoista nenää helpotettua allergiasumutteella, mutta nyt olen taas heräillyt tukkoiseen nenään / tunteeseen etten saa henkeä. Kuorsaus häiritsi jo miestä aiemmin, joten siirryin kotona eri huoneeseen nukkumaan, mutta nyt viikonlopun kyläilyissä häiriintyivät jo viereisenkin huoneen asukkaat. Näiden pelottelu uniapnealla ja minun sekä vauvan hapen puutteella ei varsinaisesti parantanut oloa, kun muutenkin väsyttää ja viimeiset työt stressaa Pitänee varmaan kysyä lääkäriltä, onko mitään tehtävissä, ehkä jos koittaisi korottaa pääpuolta ylemmäksi sängyssä?
Ensi viikolla on melko kiirettä töissä, viimeisiä rutistuksia pitäisi jaksaa. Onneksi vapaat jo häämöttää ja tämä viikonloppu oli varmasti viimeinen kun mihinkään kyläilemään lähden, nyt yritän vain rauhoittua ja keskittyä kotoiluun.
Täällä tänään 35 viikkoa täynnä ja viimeinen työviikko lähdössä käyntiin! Kiinnostus on kyllä huipussaan, mutta onneksi on melkein kaikki taskit paketissa ja lähinnä enää konsultoin ja autan jatkon suunnittelussa.
Maha on pinkeä ja hengittäminen on vaikeaa kun itsellä lyhyt selkä eikä enää mahdu olemaan. Alkaa jo ehkä hieman kyllästyttää tämä, vähiin toki käy. Jaksamisia kaikille!