V
Vaaka
Vieras
Olisin kysellyt, että oletteko leiponeet täytekakkupohjaa koskaan uunipellillä ja saitteko onnistumaan..? Ja sitten vielä, että mitä olette laittaneet yleensä täytteeksi?
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Miten onnistut sen saamaan reunojen yli? Miten iso taikina sulla on?Alkuperäinen kirjoittaja en:en unnipellillä ole tehny, se pursoaa paistumisvaiheessa yli. Kunnon kakkuvuoka on hyvä. Väliin laitan esim: vaniljacreemiä sekä lakkahilloa.. nami!
Alkuperäinen kirjoittaja MinsQ:Olen ja on onnistunut.
Tein 2 kääretorttulevyä, molemmat puoliksi ja siten saa 4-kerroksisen, suorakaiteenmuotoisen kakun.
Kostutan kakun yleensä maidolla ja väliin muussattua banaania sekä omenasosetta/hilloa. Siis joka väliin nuita molempia. Mielestäni tuolla täytteellä on hyvää ja joku muukin on sitä kehunut.
Alkuperäinen kirjoittaja katjuza:Miten onnistut sen saamaan reunojen yli? Miten iso taikina sulla on?Alkuperäinen kirjoittaja en:en unnipellillä ole tehny, se pursoaa paistumisvaiheessa yli. Kunnon kakkuvuoka on hyvä. Väliin laitan esim: vaniljacreemiä sekä lakkahilloa.. nami!
Alkuperäinen kirjoittaja ap:Eli laitetaanko sitä leivinpaperia lainkaan siihen uunipellille vai kaadetaanko se taikina suoraan pellille..?
Alkuperäinen kirjoittaja ap:Eli laitetaanko sitä leivinpaperia lainkaan siihen uunipellille vai kaadetaanko se taikina suoraan pellille..?