Tatuointistudio HelsINK-ohjeman tatuointiliikkeen oikea nimi?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja oikea nimi
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
O

oikea nimi

Vieras
Mä en löydä jotain syystä nyt sitä liikettä. Onko tuolla nimellä ihan vaiko onko sillä joku muu nimi ja kaiketi löytyy myös www sivutkin jotain

kiitos jos viitsisist himan jelppii :D
 
[QUOTE="vieras";28415717[B]]Liike pistettiin pystyyn ohjelmaa varten[/B], eli ei taida ainakaan tuossa muodossa toimia muuten?[/QUOTE]

Ja sen kyllä huomaa...

eeiiiihhh!!!!
Miksei toi mun tarkoittama lausahdus tummu?????
 
Koko mesta oli remontissa kuvausten jälkeen (ainakin facebook sivujen perusteella) ja on nykyään auki samalla nimellä Katajanokalla. Naamakirjasta löytyy studion omat sivut https://www.facebook.com/HelsinkTattooStudio mutta kotisivuista en tiedä. Kertovat sivulla että Tony Raita työskentelee edelleen Lahdessa eli hemmo oli vain ohjelman aikana vierailulla Helsingissä. Kuvista ja muusta päätellen Tae/Tai/Tay ei työskentele kummassakaan liikkeessä. Missä liene.
 
En suosittele helsinkkiä kenellekkään. Tatuoitsijoilla puuttuu asiakkaan kunnioitus kokonaan, raivoovat asiakkaan kuullen kaikkea paskaa! Tay on ihan taitava opettelija ja hänet lytättiin ohjelmassakin aivan maahan. Mitsu myös nauroi omalle idealleni kun koitin häneltä hakea kuvaa. Menkää ihmiset jonnekki laadukkaaseen paikkaan jossa ihmisiä kohdellaan hyvin eikä asiakkaiden kuullen huudella törkeyksiä muille. Mitsu on erittäin ylimielinen, taitava mutta asenne on väärä. Kaikilla kolmella artistilla noussut neste hattuun, sini, mitzu ja tony!
 
Minulle ei ohjelman katsojana jäänyt puljusta myöskään hyvää kuvaa.Mitzun käytös oli hyvin ylimielisen oloista ja ajoittain jopa aggressiivista Tayta kohtaan.Koko liikkeen henkilökunnan käytös oli hyvin epäkollegiaalista,kun Tayta haukuttiin asiakkaiden edessä ja muutenkin touhu näytti selkäänpuukotukselta,tyypin edessä puhuttiin ihan eritavalla kuin sillopin kun Tay ei ollut paikalla.Kamalaa paskan jauhamista.Palautteen antoon oli varmasti aihetta,mutta se hoidetaan jossain muualla (ja muulla tavoin kuin huutamalla) kuin asiakkaiden kuullen.En kyllä itse menisi tuommoisesta paikasta tatuointia hakemaan.
 
Eihän tota ohjelmaa tehty siks että esiteltäis tatuointitaidetta, eihän niitä paljoa edes näytetty sarjassa. Vaan siks että olis henkilödraamaa jota näyttää. En siis tiedä yhtään tatuointien tasosta enkä sano juuta tai jaata siihen kannattaako siellä ottaa mutta ehkei meno kuitenkaan ole samanlaista kun kamerat ovat poissa?
 
En kyllä minäkään tuonne menisi tatuoitavaksi. Todennäköisesti nauravat lähes kaikille asiakkaille lähdön jälkeen. Mun mielestä on todella törkeää haukkua toisen toiveita tatuoinnin suhteen tai ylipäätään haukkua asiakkaita.

Saisivat ottaa mallia siitä toisesta ohjelmasta jossa tatuoijat kisailee, huipputatuoija tai mikälie, siinä tuomarit ovat maailmanlaajuisesti tunnettuja tekijöitä, esim. Chris Nunez ja heillä on edelleen ammattimainen nöyrä ote työhön ja aidosti ymmärtävät tatuoinnin merkityksen myös sen asiakkaan näkökannalta.

Jos on taitoa, niin ei tarvitse olla tuollainen ylimielinen, kukkoileva mulkku.
 
Siniä nyt ei jaksaisi kuunnella livenä pätkän vertaa. Miksi hemmetissä pitää huutaa, kun voi puhua ihan normaalilla äänellä? Ja oikeasti ne sen jutut, eikö nyt tosiaan ole mitään muuta mielessä kun sukupuolielimet, persereiät ynnä muut? Mitzu taas on semisti ylimielinen, en välttämättä haluaisi olla paikalla kun jauhetaan ja raivotaan jostain ihmisestä, joka ei ole edes paikalla puolustamassa itseään. Pitäisiköhän sitä Taytakin vähän neuvoa, jos ei ole tyytyväinen koneen asetuksiin? Sen sijaan, että karjuisi viikko jälkikäteen kaikkien asiakkaiden kuullen.
 
[QUOTE="Kardemumma";28564641]Siniä nyt ei jaksaisi kuunnella livenä pätkän vertaa. Miksi hemmetissä pitää huutaa, kun voi puhua ihan normaalilla äänellä? Ja oikeasti ne sen jutut, eikö nyt tosiaan ole mitään muuta mielessä kun sukupuolielimet, persereiät ynnä muut? Mitzu taas on semisti ylimielinen, en välttämättä haluaisi olla paikalla kun jauhetaan ja raivotaan jostain ihmisestä, joka ei ole edes paikalla puolustamassa itseään. Pitäisiköhän sitä Taytakin vähän neuvoa, jos ei ole tyytyväinen koneen asetuksiin? Sen sijaan, että karjuisi viikko jälkikäteen kaikkien asiakkaiden kuullen.[/QUOTE]

Et taida omata minkäänlaista kriittistä ajattelua?

En tiedä tiesitkö, mutta jenkkiläistyylisillä "reality" tv-formaateillä saadaan aikaiseksi vaikka minkälaisia henkilöhahmoja. Mitzusta esmes saatiin aikaan vittumainen tyyppi ihan sellaisella taikakonstilla kuin editoimalla. Totuus on ihan muuta.
 
Sini on iloinen persoona josta saa paljon imettyä iloisuutta ja rentoutta, siis kun Sini on sillä päällä, Sinissäkin asustelee 2 persoonaa,eli se toinen joka on mäkättävä ja omahyväinen, ulkonäöltä Sini paljon kauniimpi livenä nähtynä useesti kuin lehdistä tai netistä, en ole siis Sinillä ollut tatskattavana vaan 2 yhteytä kaveria on ja sitäkautta vähän päässy Sinin kanssa jutuillekkin. Mitzukaan ei ole sellainen ylimielinen kusipää mitä tossa ohjelmassa on, aika rento tapaus se on mutta joskus hänessä näkyy se kiireys ja stressi,sillon se kertoo asiat suoraan. Lassi on rento bileiden hauskuuttaja vaikka ei taida enää niin paljoo kännäillä kun esim 5-6v sitten.
 
[QUOTE="Motto";28561631]Nolo ohjelma. Onkohan roi mitzu rasisti? Sillä on hakaristi rinnassa, ainakin ihan sille näyttää[/QUOTE]

Rasisti? Hakaristi? Ootko Idiotisti? Swatsika on Tuhansia vuosia vanha onnen symboli jonka Aatu pilasi.
 

Yhteistyössä