Taas näitä lomapohdintoja, kumman sinä valitsisit?

Flamingon idea on olla ostarin yhteydessä, jossa lapsilla on touhuamista kylpylän lisäksi. Vähän kuin olisi kaupunkilomalla. Serena taas tarjoaa ulkoilualueita ja hirsimökkejä, jolloin olet vähän kuin maalla.

Flamingossa on sesonki koko vuoden, kun taas Serenalla alkavat rinteet kevään myötä sulamaan.

Kumpikin pärjäävät tarjonnassaan hyvin,mutta jos pitäisi valita menisin Flamingoon etenkin tähän aikaan vuodesta.

Jos haluat käydä Hesassa, niin Serenasta kuluu aikaa julkisilla tunti ja Flamingosta puoli tuntia suoralla linjalla.
 
No Flamingo on keskellä ostosparatiisiä. Jos haluat vilinää sinne, jos rauhaa Seranaan. Flamingo on kylpylä, Serena vesipuisto. Flamingo on uudempi ja lähempänä Helsinkiä, toisaalta Serena on halvempi, joten voihan sinne Helsinkiin mennä vaikka taksilla. Kuuluuko noihin hintoihin pääsyä kylpylään / vesipuistoon?
 
EN kummassakaan. En käy kylpylöissä. Enkä muusakaa vedessä :)
Korpilammella ei oo mitään muuta ku se vesipuisto, mut Flamingon vieressä sit on Jumbo. No, mullei ois kyl tollasella lomalla varaa ostaa mitään jotne honeessa kökkimiseks menis.
 

Similar threads

Yhteistyössä