Suku on pahin

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja LOISTOTUPSU
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

LOISTOTUPSU

Aktiivinen jäsen
29.04.2007
5 011
0
36
En ole juuri kenenkään sukulaiseni kanssa väleissä, tai no en ehkä noin voi sanoo kaikista mutta en heidän kanssa ole tekemisissä juuri lainkaan, on vaan niin erilaiset näkemykset asioihin.

Sieltä päin kuitenkin tuntuu juttua riittävän, joku olevinaan taas tietää kaikesta kaiken. Eikö ihmisillä oikeesti ole enään mitään muuta kun juoruta toisten asioista ja sumplia niitä, ihan kun niistä jotain tietäis. :headwall:

Varsin tää turhan päivänen paskan jauhanta alkaa ottaa aivoon!
 
Sanopa muuta. Samma här. Siksipä saan oleilla aika issekseni, töissä ovat jo ymmärtäneet etten halua kuulla/kertoa juoruja. Äitikin on ymmärtänyt vuosia kestäneen molemmin puolisen nihkeyden ansiosta(?) -jutellaan nykyään puutarhoista ja ruuanlaitosta. Miehen sukulaiset ovat NIIN kiinnostuneita toisten asioista, että saavat KAIKEN tietoonsa, ajavat vaikka paloauton perässä palopaikalle...Siksipä pieni hajurako tuntuu hyvältä...mutta minusta ei miehen siskon perheessä tykätä, se on varma.
 
Tekis niin mieli taas soittaa muutama puhelu ja sanoo että antakaa meidän kiitos olla rauhassa ja keskittykää ihan vaan siihen omaan elämään. En vaan viitti, siitähän taas alkais uus juttu ja sehän paisuis ties kuinka isoks.

En voi ymmärtää mistä ne keksii näitä juttujaan, ihan jotain älytöntä välillä.
Sitten kun syytetään jostain asiasta mistä ei ole mitään hajuakaan, että ihan vaan jonkun mielikuvitusta. |O

Viimeks jo joku oli nähny kun olin puhunu jonkun miehen kanssa kaupan pihassa. No se menikin sitten niin että hyppäsin sen miehen kyytiin ja jopa olin siinä pusun antanu :o sitten jo seurusten tämän kyseisen ihmisen kanssa :headwall: Voi luoja, kellä riittää aika tämmöseen.

Näitähän riittää mutta tää tän päivänen oli taas kaiken huippu, on niin pitkä juttu että en jaksa kirjottaa.
 

Yhteistyössä