Stressin takia sairastuin vatsatautiin /vatsahaavaan?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "auts"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
A

"auts"

Vieras
Riideltiin miehen kanssa toissapäivänä,ja sinä päivänä en sitten itkultani syönyt mitään,mutta kahvia join aivan älyttömästi.
Eilen oli maha löysällä aamulla mutta ei mitään muuta.Söin vähän iltapäivällä,ja illalla jo enemmän.
Tänään ollut taas vähän huono olo,kuitenkin käyty kaupoilla ym.
Nyt en pysty nukkumaan kun on paha olo. Syönyt olen normaalisti.
Tuliko nyt tuosta syömättömyydestä ja runsaasta kahvista jotain häikkää? Vatsa on ollut siitä asti hiukan kipeä.

Yleensä lapset sairastuvat ensin (tai ovat aina ennen sairastuneet),nyt heillä ei ole mitään.
Hitto jos jonkun vatsahaavan sain!
 
:( Ei tunnu normi vatsataudiltakaan,kun tänään ei ole ollut vatsa löysällä,eivätkä muut perheestä ole kipeänä.
Mutta välillä tulee huonon olon aaltoja,enkä uskalla edes nukkua..
 
[QUOTE="aapee";23358947]:( Ei tunnu normi vatsataudiltakaan,kun tänään ei ole ollut vatsa löysällä,eivätkä muut perheestä ole kipeänä.
Mutta välillä tulee huonon olon aaltoja,enkä uskalla edes nukkua..[/QUOTE]

Sun uloste olis mustaa jos sul jokin haava olis.
 
[QUOTE="aapee";23358952]ookoo. Kiitos :)[/QUOTE]

Joillakin toki voi olla hyvinkin oireeton. Ainahan sen voi tähystyksellä tutkia, mikäli nää sun vaivat jatkuu viel pidempään.
 
Kyllä se stressi on sellanen mörkö että tekee kaiket temput terveydelle...mulla ainakin vatsaoireet aina ekaksi tulee jos stressii. En pysty syömään kunnolla, maha kipee ja oksettaakin. Verenpaineet sitten ne kaikist mukavimmat ku hujahtelee ylös.
 

Yhteistyössä