Sohvan puhdistus

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Siiri
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
S

Siiri

Vieras
Tilasin Kärcherin imurin mallia se4002 ja nyt pitäisi saada punainen sohva puhtaaksi. Millaisia aineita te käytätte sohvan pesuun? Se on sellanen "mikrokankainen", maskusta ostettu sohva. Virallista nimeä tuolle kankaalle en muista.....Joku oli ostanut huonekaluliikkeestä jotain ainetta, joku oli käyttänyt ihan fairyä, mikä teillä on toiminut parhaiten?
 
Me on käytetty sellasia pesuaineita mitä käytetään esim.auton penkkien sun muiden kankaiden pesuun ja usein niissä on se hyvä puoli että soveltuvat monelle eri kankaalle,ei siis tartte ostaa sohvalle ja esim.nojatuolille eri pesuainetta. Ja eikun motonetiin! Ihan oikeesti!
 
me käytettiin kärsherin omaa pesuainetta: on sellanen valkonen 800g purkki ja kyljessä lukee press & ex pulver bauhausissa myydään(k-raudoissa myös). käy kankaalle kuin kankaalle!
 

Similar threads

Yhteistyössä