Alkuperäinen kirjoittaja kakkonen:Iski! Minä tiedän jotain, mitä sinä et! Siis se 12-kirjaiminen mikä lähtee valtiosta ja on Rooman vieressä. Ei osoita Roomaan mitenkään. Italia toki jo oli. =)
Liittovaltio. Noh. Annahan tulla naurusta oikeelle.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja kakkonen:Iski! Minä tiedän jotain, mitä sinä et! Siis se 12-kirjaiminen mikä lähtee valtiosta ja on Rooman vieressä. Ei osoita Roomaan mitenkään. Italia toki jo oli. =)
Kiitti! Refleksi.Alkuperäinen kirjoittaja Taa:Liittovaltio. Noh. Annahan tulla naurusta oikeelle.
Alkuperäinen kirjoittaja Taa:Alkuperäinen kirjoittaja kakkonen:Voin vaihtaa naurusta oikealle johonkin. Varmaan se on sit toi valtion ja Rooman välinen..?k
vai vaihtareita rupeat vaatimaan. Iskikö ahneus?Italia tulee ainakin sinne valtion ja rooman väliin
Alkuperäinen kirjoittaja nyt kahdeksantena:Nyt täytyy sadan sanan kunniaksi lopettaa ja lähteä muihin puuhiin. Illalla taas!
Romanovista alaspäin tulee eräs kultaseppä joka on tehnyt pääsiäismunia. =)
Alkuperäinen kirjoittaja samperi:Ei hitto, ja miä oon vaan jaellu kaikille tietoja ihan sen takia, et muutkin etenee![]()
Alkuperäinen kirjoittaja Nalkuttava Talonmies:Alkuperäinen kirjoittaja nyt kahdeksantena:Nyt täytyy sadan sanan kunniaksi lopettaa ja lähteä muihin puuhiin. Illalla taas!
Romanovista alaspäin tulee eräs kultaseppä joka on tehnyt pääsiäismunia. =)
joo, mä oon ton arvannut, mutta mä en osaa kirjoittaa sitä oikein :headwall:
Alkuperäinen kirjoittaja sama kakkonen:Ootko samperi ykkösenä? Mitä sinä silloin tiedät mitä me muut ei tiedetä? Multa puuttuu 8 sanaa ja ruuduissa ok-2-3-1 eli joku sana on vielä aukeamatta.
Alkuperäinen kirjoittaja sama kakkonen:Ootko samperi ykkösenä? Mitä sinä silloin tiedät mitä me muut ei tiedetä? Multa puuttuu 8 sanaa ja ruuduissa ok-2-3-1 eli joku sana on vielä aukeamatta.
Alkuperäinen kirjoittaja Taa:Alkuperäinen kirjoittaja sama kakkonen:Ootko samperi ykkösenä? Mitä sinä silloin tiedät mitä me muut ei tiedetä? Multa puuttuu 8 sanaa ja ruuduissa ok-2-3-1 eli joku sana on vielä aukeamatta.
tai sit on jaettuja kakkossijoja, koska mulla puuttuu myös 8 sanaa ja samalla tavalla noi ruudut.
Alkuperäinen kirjoittaja Taa:Eiköhän nyt vaan yritetä saada tää täyteen ilman kilpailua ja vastapalvelusten vaatimista?
Gnaeus Julius Agricola, oli joku kuuluisa sotapäällikkö.Alkuperäinen kirjoittaja Malai:roomasta see 6 6 8
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Onko tässä jokin loppuratkaisu? Olen kaikki sanat ratkaissut ja ei tullut mitään loppua![]()
Ei varmaankaan kun missään ei ole siitä mitään sanottu eikä ole mitään sanoja mitä siihen käyttää. Kun ei noista sinisistä yläotsikoista mitään synny.Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Onko tässä jokin loppuratkaisu? Olen kaikki sanat ratkaissut ja ei tullut mitään loppua![]()
Alkuperäinen kirjoittaja Taa:Alkuperäinen kirjoittaja samperi:Viimeinkin keksin sääty-yhteiskuntaan sanan: porvari
Mutta toinen puuttuu
:flower:
Alkuperäinen kirjoittaja mama:Alkuperäinen kirjoittaja Taa:Alkuperäinen kirjoittaja samperi:Viimeinkin keksin sääty-yhteiskuntaan sanan: porvari
Mutta toinen puuttuu
:flower:
toinen on tietysti talonpoikaVai oliko teillä se jo? Multa puuttuu tästä osasta hirveesti.