Raskaana(ko) ?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja jjade-
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
taas huolestuttaa :S viime yönä voin todella huonosti koko yön ja oksentelin. Oli aika koviakin kipuja ja huoneetki tuntu pyörivän ku heikotti sen verran. Mitään vuotoa ei kuitenkaan tullut joten en lääkäriin sitten lähtenyt.
 
jjade: Oletko saanut plussan kotitestissä vai et? Ei ekaa testiä varten tarvi mennä neuvolaan tai ultraan, ne on sitten myöhemmin. Jos olet plussannut ja sinulla vuotoa siis valkovuotoa vai verta? Valkovuoto on hyvin tavallista, mutta jos tulee verta niin sitten voi olla mitä vain norm. kuukautisista jopa kohdunulkoiseen raskauteen. Sori vaan tämä tenttaus, mutta viestisi ovat olleet sen verran epäselviä, kun taannoin epäilut raskautta ja siitäkin on jo kauan ja pitäisi se tähän mennessä olla selvää. Onko noissa kahdessa viimeisessä viestissä kyse sitten keskenmenosta vai oletko tehnyt raskaustestiä ollenkaan? Kukaan ei voi olettaa että on raskaana vain sen takia että kuukautiset on myöhässä, ne voi olla myöhässä tai tulematta muustakin syystä, kova pahoinvointi yöllä ja muuta vois viitata johonkin muuhun kun raskauteen esim. rajuun vatsaflunssaan.
 
kyllä olen, ja plussasin. Tänään olin ultrassa ja näin jo gynen ilmeestä ettei siellä ketään enää ole, kuulemma mennyt kesken jos siellä ketään on ollutkaan. :'( taas.. jo toinen keskenmeno peräkkäin.

Olisiko kenelläkään tietoa tutkitaanko keskenmenoa yhtään paremmin kun tämä on jo toinen peräkkäin?
 

Yhteistyössä