Raivostuttaa miehen käytös

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vieras
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

vieras

Vieras
Olen ollut päivän pois töistä hoitamassa mahataudissa olevia lapsia. Vinkua, itkua ja oksennusta koko päivän. Miehellä on illaksi harrastusmeno, josta sovittu jo aiemmin.

Nyt se sitten kehtasi soittaa että jos meniskin heti töistä suoraan katsomaan jotain autovaraosaa eikä tuliskaan kotiin ennen sitä harrastusmenoaan.

Mulla rupes keittämään höyry päässä, siis ei mitään lepotaukoa mulle ja ukko tulee harrastuksesta kotiin vasta kun lapset on unilla.

Sanoin että vois tulla edes hetkeksi kotiin että saan hiukan levätä. Eikö miehet tajua mitään ilman että pyytää, vai onko mun mies jotenkin poikkeus?
 
Kyllä minunkin tekis mieli lähteä kaupungille pörräämään vaikka ilman mitään syytä, jonnekin kahvilaan istumaan ja lukemaan naistenlehtiä. Kyllä se voittaa kipeiden lasten hoitamisen.

Mies vaan ajattelee tuossa pelkästään itseään, mutta jos sama olis toisinpäin niin voi mikä valitus.
 

Yhteistyössä