T
torvinen
Vieras
Elikkäs ystäväporukalla pidetään pikkujoulut tulevana lauantaina..nyt hyviä ideoita otettais vastaan, tarjoilusta ja ohjelmasta jne..
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja moi:ainakin joku seurapeli ois jeestwister pikkuhumalassa vielä..
Alkuperäinen kirjoittaja opiskeluaikojen muistoja:Meillä oli myös monenlaisia hieman ehkäpä arveluttavia leikkejä - tai sehän riippuu ihan leikkijöistä... Yksi pikku tuiskeessa leikitty juttu, joka vieläkin saa naurun aikaiseksi, kun sitä muistelen oli "hakaneulat hukassa"-leikki. Valittiin mies-nainen parit kilpailuun ja joku ulkopuolinen kiinnitti toiseen pareista hakaneuloja ympäri vaatteita. Toiselta parilta peitettiin silmät (esim. huivilla) ja sitten piti löytää kaikki piilotetut hakaneulat. Kyllä piti nauraa, kun sehän oli yhtä halailua ja taputtelua kun niitä hakaneuloja etsittiin. Nopein pari tietysti voittaa. Hyvin usein kävi niin, että se viimeinen hukassa ollut hakaneula löytyi mieheltä tietenkin housun sepaluksesta. Siinä sai posket punaisena sitä irroitella... =)
Alkuperäinen kirjoittaja sinkuille joo ja humoristisemmille:hakaneula geimi varsin vallaton.. tosin en tahtoisi että puolisoni kaivelee jonkun toisen haarasta neuloja.. =/