Perjantain Iltalehti ja syöpään kuoleva äiti

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja minullakin neljä lasta
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
On jäänyt mieleen tämä ihminen hyvin vahvasti, näin tuon dokumentin silloin. Mikä rohkea ihminen! Näyttäisi olevan facebookissa profiili, että ehkäpä hän on vielä elämänlangassa kiinni.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Viblsp-:
http://www.pookisanomat.fi/uutiset.asp?id=2081

"Olen oppinut sen, että pienistä asioista tulee suuri ilo. Aikaisemmin itsestään selviä asioita on nyt oppinut arvostamaan."

Tuota tulee mietittyä usein. Nyt terveenä, huomenna ehkä sairaana. Pitäisi arvostaa elämää, terveyttä ja pieniäkin asioita enemmän.

Kiitos vispilä, olipa kaunista ja surullista. <Hattua täytyy nostaa kun noin voi asiaan suhtautua mutta mitäs sitä muutakaan voi.
Olisi niin paljon helpompi itselle lähteä 'saappaat jalassa' mutta järkyttävää omaisille kun eivät yhtään voineet varautua.
Oikein paljon voimia kirjoituksen perheelle ja äidille taisteluun.
 
kyselin tuttavaltani ko.äidistä muutama viikko sitten, ja sanoi nähneensä naista ihan sillon lähiaikoina...jatkoajalla on,kun ei ensin pitänyt kesää nähdä-toivon että näkee vielä monta kesää,uskomattoman voimakas ihminen on henkisesti.voimia taisteluun.
 

Yhteistyössä