V
vierailija
Vieras
https://areena.yle.fi/1-3797240?autoplay=trueM1es, vastaisitko kysymykseen, miten tuo linkittämäsi juttu liittyy 10v pedofiliaan vai onko sekin sun mielestä ihan normaalia elämää?
Katso tuo kuitenkin. OT?
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
https://areena.yle.fi/1-3797240?autoplay=trueM1es, vastaisitko kysymykseen, miten tuo linkittämäsi juttu liittyy 10v pedofiliaan vai onko sekin sun mielestä ihan normaalia elämää?
M1es, vastaisitko kysymykseen, miten tuo linkittämäsi juttu liittyy 10v pedofiliaan vai onko sekin sun mielestä ihan normaalia elämää?
Normaalin sukupuolisuuden kategorinen kieltäminen johtaa joidenkin kohdalla siihen, että tuo sukupuolisuus purkautuu todella ikävillä kieroutuneilla tavoilla - esim. pedofiliana. En siis todellakaan pidä sattumana, että juuri seksuaalikielteisissä uskonnollisissa yhteisöissä näitä pedofiliatapauksia alkaa paljastua. Tässä pohdintaa aiheesta:
https://en.wikipedia.org/wiki/Debate_on_the_causes_of_clerical_child_abuse
Ihminen ei lakkaa olemasta sukupuolinen olento omalla, kirkon tai suvun päätöksellä.
Valehtele vähemmän.Meinaat että katolilaiset jotka odottaa avioliittoon asti seksiä ovat potentiaalisia pedofiilejä kaikki?
Jotenkin käsittämätöntä että tuollaisen "ylempiarvoisen" ihmisen kohdalla tuntuu et hyväksikäytölle löydetään syitä ja selitellään tekoa vähäiseksi mutta jos 17v mamu koskee 15v tyttöön niin ollaan lähettämässä kaikki mamut takaisin kotiin. No, arvovalinta tietysti sekin.
Osittain samaa mieltä. Katoliset papit on kuin ruutitynnyreitä padottuine haluineen, vaikka heidän fanittamansa Pietarikin oli naimisissa.Normaalin sukupuolisuuden kategorinen kieltäminen johtaa joidenkin kohdalla siihen, että tuo sukupuolisuus purkautuu todella ikävillä kieroutuneilla tavoilla - esim. pedofiliana. En siis todellakaan pidä sattumana, että juuri seksuaalikielteisissä uskonnollisissa yhteisöissä näitä pedofiliatapauksia alkaa paljastua. Tässä pohdintaa aiheesta:
https://en.wikipedia.org/wiki/Debate_on_the_causes_of_clerical_child_abuse
Ihminen ei lakkaa olemasta sukupuolinen olento omalla, kirkon tai suvun päätöksellä.
Osittain samaa mieltä. Katoliset papit on kuin ruutitynnyreitä padottuine haluineen, vaikka heidän fanittamansa Pietarikin oli naimisissa.
Paavalikin sanoi että "parempi naida (siis mennä naimisiin) kuin palaa". Eli parempi että jokaisella himokkaalla on kotona oma panokaveri jota myös puolisoksikin kutsutaan.
Mutta jos sopivaa puolisoa ei näy eikä kuulu, niin silti ei saa paneskella miten sattuu, varsinkaan lapsia. Sinkun oma käsi on silloin panokaveri.
Hmm.Minä kyllä tuossa viimeisessä kappaleessa suvaitsisin enemmän aikuisten kesken rehellisesti toimien, olivatpa sinkkuja tai liitossa.
Homous on kielletty raamatussa. Lapsiinsekaantumista ei.