Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Jokainen mies tietää onko hänellä iso vai ei, siitä ei ole mitään harhaa yhdelläkään miehellä. Se mitä mies esittää taasen on aivan toinen juttu.
Se mistä jotkut miehet haluaa vakuuden, on että riittikö se juuri sille naiselle.
Toinen on huono ja silti kehutaan?
Tuossa suuseksi-keskustelussa kun joku mies ilmoitti kehuvansa naiset hyviksi hoitelijoiksi vaikkei olisikaan? Miksi?
Miksi kehutaan huonoa suoritusta? Siinähän kaivaa kuoppaa itselleen? Toinen tekee just samoin seuraavallakin kerralla kun luulee tehneensä jutut oikein?
Miksei voi kertoa ääneen ohjeita vaan mieluummin annetaan toiselle toistuvasti väärä kuva ja valheellisesti hyvä mieli? Kun kuitenkin kaikki tuntee eri tavalla, eri jutut ja eri tahti miellyttää niin miksei sitä uutta kumppania voi neuvoa ja ohjata?
Kyse ei ole siitä etteikö he tietäisi sitä, vaan he toivovat että sinä et tietäisi.
Komppaan.
Vaimo (siihen aikaan vielä seurustelukumppani) oli vähän kehno antamaan juuri sitä suuseksiä, mutta kun uskalsin kertoa mistä tykkään ja mistä en, eikä hän missään vaiheessa ottanut nokkiinsa niin kylläpä rupes lyyti kirjoittamaan. Mikään ei muutu, jos ei ilmoita muutoksen olevan tarpeellinen.. Ihan turha valittaa paskasta seksistä, jos ei ole valmis sanomaan mitä haluaa.
Niin, onhan se kai aika outoa että haluaa olla riittävä.
Alkuperäinen kirjoittaja Isämies;29031437:No mutta tuohan kuulostaa ihan minun vaimoltani.No, tukka ei ole aina aamuisin kovin hyvin, mutta sehän ei menoa hidasta.
Mutta jotain kehuttavaa olen kyllä löytänyt varmaan liki jokaisesta naisesta elämäni varrella. Ja nyt puhutaan siis niistä, joiden kanssa se kanssakäyminen on ollut nk. intiimiä.
Mutta jos iäti elää siten ettei uskalla ääneen totuutta mielipiteissään ja toiveissaan sanoa, mieluummin huijaa olevansa toooooosi onnellinen, se on iäti tuomittu epätyydyttävään elämään.
Alkuperäinen kirjoittaja Isämies;29031454:Keskustelu on tainnut jossain vaiheessa siirtyä niistä yhden illan suhteista vakisuhteisiin?
Sekä että.
Ainakin tietyistä kommenteista saa sen kuvan että tuo mielistely koskee nimenomaan niitä pitkiä suhteita. Että ollaan siinä kierteessä, se vaikutelma tulee.
Alkuperäinen kirjoittaja Isämies;29031501:Ok, minulle tuli hiukan eri kuva luettuani sen ketjun, johon alussa viittasit. Puhuttiinhan nyt siitä ketjusta, jossa joku mies sanoi vastaanottaneensa suuseksiä noin sadalta naiselta ja kehuneensa kaikkia, vaikka oikeasti hyviä oli ollut ollut vain pari-kolme? Tuskin nuo kaikki sata ovat voineet olla vakisuhteita.