Onko se kauhean väärin nukkua perhepedissä?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja perhepetiläinen
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Meillä ollaan kai sitten edetty jotenkin lapsen tahtisesti vai miten se nyt sanotaan. Ekat 5 kk nukuttiin samassa sängyssä kaikki ja sitten lapsi nukkui omassa pinniksessä meidän huoneessa ihan mun vieressä. Yksi vuotiaana alkoi ihan ongelmitta nukkua omassa huoneessa, kun sellainen neidille sisustettiin. Sinne siis laitetiin lelut ja huonekalut ja kannettiin sänky ja ihan mielellään meni nukkumaan ihan omaan huoneeseensa. Nykyään ei edes halua nukkua mun vieressä, olen joskus hänen ollessa kipeä yrittänyt, mutta haluaa mielummin omaan sänkyyn.
 
Meilläkin nukutaan perhepedissä ja tosiaan - joskus joutuu ihan häpeillen tunnustamaan, että näin on. Jos tunnustaa, niin sitä sitten kauhistellaan.

Parisuhdetta ei haittaa. Vauva nukkuu ekan pätkän pinnasängyssä, joten jos kiinostusta löytyisi niin sitähän voisi puuhailla silloin.. harvoin kyllä löytyy edes, kun on itekki niin väsyny..
 

Yhteistyössä