Onko miniläppäreistä kokemuksia?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Siiri
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Mulla on Asus Eee PC ja ihan hyvä tää muuten on, mutta esim. linkit aukee hitaammin kuin normiläppärissä. Jopa Suomen lätkäpelit mies sai tällä hyvin katottua. Mutta ei tämä vertoja vedä oikealle läppärille.
 
Itellä on tällänen hp:n miniläppäri sain mieheltä jouluna. On tosi kaunis ja söpö... ja käytän konetta joka päivä, niin näppärä peli:) Ainoa mikä itseäni hämää on, että ei ole cd-asemaa mineissä. Muuten en kyllä ole kaivannut "normaalia" läppäriä:)
Tämä pelittää oikein mukavasti. Ja btw.... Tässä on W7 käyttöjärjestelmä.
 
Mulla on Asus EEE PC 901, johon on asennettu alkuperäisen Linux-version tilalle Ubuntun uusin versio. Hyvin toimii kaikki normiohjelmat. Käytän sitä myös pöytäkoneena ulkoisen näppäimistön ja näytön kanssa. Ei ole teho loppunut tavanomaisessa käytössä.
 
Meillä mies tekee jopa etätöitä minillä kun ei ole vielä saanut töistä normaalikokoista kotikonetta (haluamansa malli on tukusta loppu).

Kyllä se asiansa ajaa mutta jos konetta ei oikeasti tarvitse kantaa kassissa mukana niin ostaisin kunnon kokoisen läppärin kotikoneeksi.
 
http://www.netanttila.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?productId=562715&storeId=1444&catalogId=1444&shopId=19651&compartmentId=20152&categoryId=31154

Ostin tämän, toivottavasti on hyvä. :)
 

Yhteistyössä