Onko huono joululahja teinipojalle?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "Joulumuari"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
J

"Joulumuari"

Vieras
Haluaisin osallistua Joulupuu-keräykseen antamalla lahjan teini-ikäiselle pojalle. Hirmu vaikeaa oli keksiä mitään kun en tunne ketään tuon ikäistä!

Päädyin kuitenkin ostamaan jalkapallon, printti t-paidan (kokoa M) sekä suklaata. Lahjan saajaksi ajattelin laittaa 13-15 v. pojan, mutta nyt aloin epällä onko tuo M-kokoinen paita liian iso sen ikäiselle? Entä onko lahjan sisältö muuten ok sen ikäiselle?
 
No veikkaisin, ettei yläasteikäiset enää innostu jalkapallosta (paitsi ne, jotka pelaa joukkueessa, ja niillä on sitten palloja jo omasta takaa). Suklaa on varmaan ihan ok, toki jokaisella on omat makumieltymyksensä. Paita voi kelvata tai sitten ei, tuon ikäiset on usein tosi tarkkoja vaatteistaan. Koosta en osaa sanoa, nekin vaihtelee niin suuresti.

Aika riskialtis toi sun paketti kyllä on. Mä itse ostaisin tuon ikäiselle lahjakortin tai vaikka leffalippuja.
 
Minäkin sanoisin, että niillä jotka jalkapalloa harrastavat on kyllä jo pallo, Tuon ikäisenä ei paljoa huvin vuoksi käydä pelaamassa tai jos käydään, niin mukana on niitä harrastavia, joilla on pallo mukana.
Paidan koko voi ola hyvä tai sitten voi olla täysin pielessä ja meillä tuon ikäisenä ei paidassa ole saanut olla mitään printtejä. Suklaa menee yleensä kaikille.
 
Taidan sitten tehdä niin, että osoitan tuon pallon ja suklaan jollekin vähän nuoremmalle lapselle ja teinille koitan keksiä ton paidan lisäksi jotain pientä pakettiin... Ideoita..??
 
[QUOTE="Joulumuari";30491049]Taidan sitten tehdä niin, että osoitan tuon pallon ja suklaan jollekin vähän nuoremmalle lapselle ja teinille koitan keksiä ton paidan lisäksi jotain pientä pakettiin... Ideoita..??[/QUOTE]

Leffalippuja lisäksi, aina nappi suoritus.
Toi pallo on hyvä 4v.-9v. pojalle.
 
Aika huono lahja, mitä yhtään tunnen tuon ikäisiä. Pallot ovat halpoja ja niitä on noin isoilla jo ihan tarpeeksi.
Teinit pitävät ruoasta (vaikka lahjakortti rossoon/s-ryhmään)peleistä, leffoista, ...
 

Kuumimmat

Yhteistyössä