Oltiin tänään tyttöni 6v. kanssa uimahallissa................

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "ihmejakumma"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
I

"ihmejakumma"

Vieras
Olen siis lomalla ja kävin tänää tyttöni kanssa uimassa. Mentiin lastenaltaaseen ja kas siellä polski ilmeisen saman näköiset lapset poika ja tyttö. Olivat samaa kokoluokkaa kuin normaalin kokoinen lapseni, joten arvioisin heidän olleen myös 6v. lapsukaisia. Noh ei siinä mitään, mutta heidän vaatetus.... Pojalla oli shortsit puuvillaa ei siis uikkarikangasta vaan sellaset kukkaiset paksummat shortsit, joita näkee kesäisin rannalla. Tytöllä oli Minni Hiiri alaosa uikkarikangasta. Yläosaa tytöllä ei ollut!!!! Siis tätä en ymmärrä?? Kuka pukee lapsensa 6v. siis tytön yläosattomissa uimahalliin????? Tyttäreni kysyi minulta, että miksi tolla ei oo bikineitä. Noh vähän vaikea oli saada kunnon vastausta aikaan, mutta kerroin vain että ehkä hän unohti sen kotiin. :D Ja kyllä minun tyttärelläni 6v. oli uimapuku päällään asianmukaisesti.
 
Omat lapseni myös ihmetteli kun naapuritalomme 5v poika koko kesän uiskelteli uimarannalla nakusillaan.
Omalla vuoden nuoremmalla ja vuoden vanhemmalla oli uikit,shortsit jos ei muuta ja niillä ui mutta tuo oli ihan kokonaan nakuna ja kyllä meilläkin lapset ihmetteli miksi naapurin Jaakolla ei ollut edes shortseja uikkeina.
Itse en uskaltasi antaa poikien saatikka tyttöjen olla julkisilla paikoilla nakuna kun nykyään on ties mitä perverssejä.
 
Oletan, ettei tuolla 6 v:llä olleet rinnat vielä kehittyneet. Miksi ihmeessä pitäisi olla yläosa? Lapsihan tuo on vielä, ihan samallalailla kuin ikäisensä poika.

Toinen asia nuo pojan sortsit, kyllä uimahallissa pitäisi olla ihan uimahousut tai uimashortsit (jos uimahalli shortsit sallii).
 
  • Tykkää
Reactions: versatile
Itse en tajua että mikä juttu on että naisen rinnat olisivat jotenkin huonompaa katseltavaa kuin miehen. Minusta naisten rinnat ovat monesti jopa paremman näköisiä kuin miesten. Ja kyse kun oli vielä lapsesta niin haloo. Ei tasan mitään merkitystä. Jotenkin luulin että suomalaisille olisi alastomuus melko luonnollinen asia. Onhan meillä saunat ja kaikki. Mutta en sitten tiedä. Kai me ollaan jotain menettämässä kun sinunlaisiasi niuhottajia ilmaantuu. Pojan housujen suhteen olet oikeassa kyllä. Sehän on terveysriski. Kai sanoit asiasta hänelle? Mahdollisesti hänen huoltajalle?
 
ja tämä kauhistus oli missä? pieni tyttö uimassa ja ei yläosaa? voi kamala....itselläni 5v tyttö eikä ainakaan hänellä ole vielä rinnat kehittyneet, joten ei eroa meidän 6v poikaan. Voiko äiti-ihminen kauhistua pienestä tytöstä?
 
Vittu jee! Aloittajallakin oli taas tekemiset vähissä, kun tästäkin "tärkeästä" asiasta piti tulla tänne avautumaan. Keksikää itsellenne jotain tekemistä. Hankkikaa vaikka koira tms.
 
[QUOTE="möhömaha";25418085]Vähän menee väärinpäin jos pervot alkaa sanella mitä voi ja mitä ei voi tehhä. Tervetuloa JYTKYLÄÄN. Täällä PELKO on muodostumassa kansantaudiksi.[/QUOTE]

tätähän minäkin.
 
Ostin tytölleni 1,5w uikkareiksi pelkät alaosat, pitääköhän käydä palauttamassa kun ajattelin että niissä voi temmeltää mummulassa kesällä, välillä uimassa ja välillä vaan paita päälle siihen, mutta kai nyt sitten täytyy lähteä yläosaakin metsästämään niihin. Tai hommaan kokouikkarit, joita on miellyttävä aina riisua kiireellisen pisuhädän iskiessä
 

Yhteistyössä