Aika lapsellista settiä kaikenkaikkiaan.
Allekirjoitan kyllä Auvisen tekstin ihmiskunnan lammasmaisuudesta, orjista jotka on ohjelmoitu älykkäiden manipulaattoreiden toimesta ikuiseen apatiaan ja joka välillä herätellään sotimaan keskenään, että sille älykkäimmälle ehkä 10:lle prosentille satelee massia enemmän kuin he koskaan pystyvät tuhlaamaan ja siitäkin ole yhtä mieltä, että ihmiskunta on maapallon syöpäkasvain joka joutaisi häviämään pallolta, ennenkuin pääsee tähtiin paskomaan muitakin aurinkokuntia, mutta.................,
Kannattaako sen vuoksi alkaa tappamaan muita ihmisiä tai itseään, se onkin jo toinen juttu?
Voi tehdä myös toisenlaisen valinnan, esim. samanlaisen kuin suuresti ihailemani Amerikkalainen standup esiintyjä George Carlin, joka omien sanojensa mukaan oli vain ulkopuolisena tarkkailijana suuressa näytelmässä.
Asianajaja Matti Vuori ilmaisi asian muistaakseni tavalla jossa vertasi itseään Titanicin matkustajaan, joka aluksen upotessa istahtaa kaikessa rauhassa Titanicin kansituoleille katselemaan kuinka ihmiskunta tuhoaa itseään kuin jäävuoreen ajanut Titanic.
Anthony Mello kertoo meille kuinka meidän paha olomme johtuu vain siitä, että annamme pahan olomme hallita mieltämme.
Irtautuminen siitä vaatii vain ymmärryksen, että se kaikki paska jota aivoissamme kannamme on omien aivojemme tuotosta ja jos emme anna sen hallita mieltämme, me voimme tulla onnellisiksi.
Jos haluamme piehtaroida itsemurhissa tai ihmiskunnan kusipäisyydessä, siitä vaan, mutta helpointa on lopettaa muiden syytteleminen omien aivojen tuotoksista, hasitattaa paskat kaikelle ja elää elämänsä sellaisena kuin sen sattuma, Jumala, Karma tai spagettihirviö eteemme tuo.
Olkaa vapaita, eläkää, älkää sekopäiden orjia jotka haluavat kuolemaa.
Tämä George Carlinin esitys haistattaa paskat koko ihmiskunnalle ja allekirjoitan sen täydellisesti.
YouTubessa voit nauttia parhaista videoista ja musiikista, ladata alkuperäistä sisältöä ja jakaa kaiken ystäviesi, perheesi ja koko maailman kanssa.
www.youtube.com