oletteko olleet reissussa n.1vuotiaan kanssa?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja tuutikki
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
T

tuutikki

Vieras
Kauhee matkakuume pukkaa päälle, ja mietin jos ensi kesälle varaisi matkan (poika on silloin 1v) mitä tulisi ottaa huomioon?
ihan rantalomalle ajateltiin lähteä, eli joku 4h lentomatka. Miten ajan saa kulumaan koneessa..varsinkin kun ainakaan nyt ei nuku juuri kunnollisia päiväunia,niin tuskin koneessakaan nukkuu..eihän sitä kyllä tiedä.
suositelkaa jotain suht.edullista ja lapsiystävällistä paikkaa!
 
Juu, 1 v 3 kk ikäisen kanssa käytiin Istanbulissa ja kaakkois-Turkissa. Hyvin meni, vaikkei todellakaan oltu turistialueella vaan jopa ns. vaarallisella alueella.

Edullinen ja lapsiystävällinen...no, ainakin Turkin rantalomakohteet. Lentomatka 3-4 h.
 
esikoisen (oli silloin 11½kk)kanssa Singaporessa, aika pitkä tuo matka oli, mutta ei jäänyt mitään kauhukoemuksia muistiin, lentomatkakin oli ensin köpikseen ja siltä s.poreen monta monta tuntia. Ja oli mielestäni hyvä ettei vielä kävellyt kunnolla silloin :D
 

Yhteistyössä