olen kuulemma yli huolehtivainen kun en lähde kaupaan lasten kanssa

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ap
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Ymmärrän sua, itsekin kammoan vatsatautia ja sulla vielä ku on monta lasta.. Eli noin kuukausi vatsataudissa ku kaikki sairastaa vuorotellen!! Musta on mukavampaa käydä ilman lasta kaupassa koska muistaa ainakin ostaa kaikki..
 
MÄkin ymmärrän täysin sua.Ollaan oltu lasten kanssa vähän patissa kotona sillä nuorimmalla on leikkaus ylihuomenna.

Ja vatsatauti on järkyttävä isolla porukalla,kokemusta löytyy!! :wave:

Mut älä huoli ap,anna anopin olla mitä mieltä haluaa.
Sinä se oot joka joutuu porukan hoitamaan,eikä hän.

 
peesaan edellisiä, en edes näiden kolmen 5v,3v ja 10kk viitsi kauppaan lähteä ainakaan kovin mielellään, enkäole tykänny ihan pieniä sinne muutenkaan raahata. Vaikka toisaalta, eiköhän se tartunta kuitenkin tule pienille isän/äidin kautta kosketustartuntana kun eihän ne ihan pienet mihinkään siellä kaupassa koske(ja sitä kauttahan ne vatsataudit tarttuu)
 
Mullon kans kammo oksennustautia kohtaan - ollu jo 24-vuotta. Ja sen verran on tullu noita infektiosivuja luettua että tietää sen tarttuvan julkisissa tiloissa helposti jos ei ole koko ajan vahtimassa. Kerhossa sentään pikkuhiljaa alkaa kontrolli toimimaan tehokkaan tiedotuksen ansiosta. Tosin kylpylät ja esim. ruotsinlaivat on aika pahoja myös - vasta oli Viikkarilla epidemia loppuvuodesta:x..
 

Yhteistyössä