Oikeesti...

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Hömelö
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
H

Hömelö

Vieras
Ärsyttääkö täällä ketään muuta se...että lasten takia ei pääse juhlimaan vappua tai muitakaan juhlia???Mä en ole 8 vuoteen juhlinu vappua.Ex-mies on aina halunnut juhlia kun muutkin....Mä olen tyytynyt siihen.Mutta välillä...haluaisin edes YHDEN juhlapyhän olla rauhassa..
 
Mie en oo koskaan juhlinut yhtään juhlapyhää, siis sen jälkeen kun olen täyttänyt 18, ainakaan alkoholin kera. Lasten ehdoilla olen mennyt. Ei se oikeastaan haittaa.. mutta ehkä vielä joskus :D
 
Minua välillä ärsyttää. Meillä on niin monta kahdenkeskeistä menoa miehen kanssa peruuntunut siihen, että lapsenvahti sairastuu tai peruuntuu tai oma lapsi sairastuu. Tänään oli tiedosaa illanistujaista kavereilla koko perheen kanssa, mutta lapsi sairaana ja koko perhe kotona vapun. TAAS!!!!
 
Miksi pitäis AINA olla lasten kanssa.Oikeesti kun ei kahdeksaan vuoteen vietä mitään elämää..vaan lapsia.Pää räjähtää!Haluaisi joskus juhlia aikuisten kesken..... =(
 

Yhteistyössä