Nyt se on sitten tullu

Alkuperäinen kirjoittaja Criminal Mind:
Kamalaa. Mä en ole fyysisesti kunnossa vauvaan. Miten tää lähtee pois |O |O

sen kun tietäisi. Asiaa ei ollenkaan auta kavereiden vastasyntyneet tuhisijat. Pitää vaan miettiä niitä lukuisia valvottuja öitä, raskauspahoinvointeja yms.
 
Ja mun mielestä raskauspahoinvoinnit ei mitään vauvakuumetta poista, ku mullei oo semmosta näinä kahtena kertana edes ollu :D Valvotut yötkin jäi "vaan" 9kk ajanjaksoksi, joka on ihmiselämän mittapuuna tosi lyhyt aika.. Ja sektiokin mulle tehtiin ja nyt mietin, että en halua enempää lapsia. Mut musta tuntuu, että jossain vaiheessa toi kamala kuume iskee taas :kieh:

Ja pahinta on se, ettei voi järkeillä niinkään, että no sitten ne kummiskin kasvaa. Koska lapset on ihania sillonki ku ne kasvaa, ei vain vauvat
 
Mulla on ylipainoa tosi reilusti ja sokeriarvot ei oo ihan kohillaan vielä.... pitää ny tsempata kovasti jos meinaa vielä lisääntyä :xmas:

Mulla kans kaveri piiri saa esikoisiaan ja yrittävät raskautua, tuo tarttuu kun läheltä seuraa
 
Mulla on 6 päivän ikäinen vauva ja se on niiiiiin ihana!! :heart: :heart: Tuhisee ja tuoksuu niin ihanalle, on kiltti (toistaseks) ja vain syö sekä nukkuu. Ei voi kun katsella ja ihailla :flower:

Helpottiko :xmas: ?
 

Yhteistyössä