Nyt noi homot menee liian pitkälle!!!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "vieras"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
En minäkään tajua, miten tällaisessa voisi olla kyse homojen syrjinnästä.
Vähän sama juttu kuin se taannoinen älämölö, kun muslimit hermostuivat kun eivät saaneet järjestää rukoushetkiä kuntosalin pukuhuoneessa ja se oli muka rasismia ja syrjintää.
Siis haloo! Eihän KUKAAN saa harrastaa seksiä uimahallissa, eikä KUKAAN saa järjestää uskonnollisia menoja kuntosalin pukuhuoneessa!
Nämä kiellot johtuvat tosiaan yleisistä järjestyssäännöistä ja ed. kohdassa varmaan jopa siitä, että Suomen lakikin jo kieltää epäsiveellisen käytöksen julkisilla paikoilla. Joihin uimahallinkin voidaan katsoa kuuluvan.
 
Niin missä sanotaan että tuo on homojen mielestä syrjintää? Tai missä kohtaa sanotaan edes noiden miesten olleen homoseksuaaleja? Sekin kun on ihan aloittajan oma keksimää eikä sitä sanota tuossa jutussa. Homoseksuaalisia kokemuksia kun on ihan heteroillakin, tai ne saattoi olla bissejä.
 
-.-' ärsyttää tuollainen homosyrjintä niin paljon ettei mitään järkeä! Pistää niin vihaksi! Sitten, kun on olemassa kaikenmaailman tekopyhiä paskoja, jotka kieltävät olevansa rasisteja, ja silti kulkevat tuolla kylillä ja katsovat pahasti Romaaneja, tai jaksavat lynkata homoja. Ärrrrrrrrh ja murh!
 
No kyllä tuolla yleisissä saunoissa ollaan saakeli heteroseksiinkin törmäilty!! Mikseis niistä porttikielloista lehdissä huudella? Hä? Naurettavaa toimintaa. Eihän joo tuolla yleisillä paikoilla tuollaisia saisi harrastaa, mutta onhan tuo naurettavaa, että tuollaisesta tarttee lehdissä huudella!
 
No kyllä tuolla yleisissä saunoissa ollaan saakeli heteroseksiinkin törmäilty!! Mikseis niistä porttikielloista lehdissä huudella? Hä? Naurettavaa toimintaa. Eihän joo tuolla yleisillä paikoilla tuollaisia saisi harrastaa, mutta onhan tuo naurettavaa, että tuollaisesta tarttee lehdissä huudella!

Kävikö mielessä, kuka tämän on lehteen ilmoittanu??
 
[QUOTE="vieras";22389513]Lukekaas homojen nussijat nyt toi juttu KUNNOLLA!!!!!! Kyllä se vaan näiden homppeleiden mielestä on syrjintää!!!!![/QUOTE]

Lue ite se kunnolla rasisti. Vai etkö osaa lukea?
 
Alkuperäinen kirjoittaja Aamuäree;22389497:
Niin juu, vähemmistöryhmiä kun ei tavallisten kuolevaisten säännöt ja lait koske....

Täysi peesi tälle. Juuri tästä sunnasta minustakin tässä taitaa tuulla, ja vain ratsastetaan "vähemistöstatuksella".

Tarkoitushakuista, ylimielistä, ja itsensä ylemmäksi, "yli-ihmiseksi" korottaavan ajttelutavan hedelmät tässä nyt on päässyt oikein vain kypsymään taas. Ja eiköpä vain tämä vähemmistö ole juuri ajattelutavaltaankin suuntautunut juuri tuon suuntaisille alueille. Kuriin ja järjestykseen sellaiset on voitava saada.

Niillä kun vain on sitten otsaa ruikuttaa: "Samaan aikaan vartioinliikkeen tarpeellisuutta uimahallissa pohditaan. Osa asiakkaista pitää vartijoiden läsnäoloa hämmentävänä. Viestintäjohtaja Jussi Lähde kirjoitti Helsingin Sanomien mielipideosastolla viime tiistaina, että vartijat "loukkaavat saunarauhaa....". Eli ihan aiheesta on erillisen vartioinnin tielle ontäytynyt lähteä. Onhan tämä tietty. Nyt vain vielä itse demonstroivat asian tarpeellisuutta.

Ei pitäisi vähitellen olla enää kenellekään epäselvää, mistä on kyse.
 

Yhteistyössä