Alkuperäinen kirjoittaja eräs:miten kukaan enää uskaltaa ottaa bultsia. kaikkien näiden uutisten jälkeen. ja kun vielä tuntuu olevan paljon muillakin jotka ei otsikoihin pääse ongelmia niiden käytöksen kanssa.
minuakin tullut monta samanmoista vastaan ja aina on pieni aikuinen hihnan toisessa päässä niin ettei mahda mitään kun koira lähtee vetämään ja tulee hyppimään päälle.
En tiedä, missä on ongelma: eikö aikuiset ihmiset ymmärrä lukemaansa, vai onko kysymys huolellisuudesta, ettei oikein lueta loppuun asti?
Mutt kiitos vaan, mä en kaipaa mitään mielipidettä meidän rotuvalinnasta: mä rakastan tota rotua, enkä vaihda pois, vaikka mitä sanoisitte.
Sen sijaan kaipaan ihan konkreettisia vinkkejä sellaisilta ihmisiltä, jotka oikeasti koirien koulutuksesta jotain tietää, tähän juuri nyt kyseessä olevaan ongelmaan. En muuta. =)