mielestäsi se on oikiaa elämää, että mies elää pomona ja säätää ""akka hiljaa!!-tyyliin.
Ruokalistaa ei meillä tehdä, se käy kaupassa, joka kerkii, ehtii/viitsii. Valitettavasti mies tuo valmislihapullia, lihapiirakoita tai einespizzaa.
Me harrastamme jokainen sitä, mitä ketäkin kiinnostaa. Mies metsästää, rakentaa, urheilee. Ei sitä ole hänelle tarvinnut osoitella (harrastukset olivat samat jo tavatessamme)
Sisustuksen päättäminen yhdessä on järkevintä. Mies on joskus käynyt ostamassa tv-tuolin tai työpöydän, toimivat sellaiset, mutta ah niin sopimattomat muuhun huusholliin. Oikein kun jaksaa perustella, miksi voisi harkita jotain muutakin vaihtoehtoa... saattaa kultainen keskitie löytyä.. tosin kumpikin ostaa omilla rahoillaan, mitä haluaa. Toisella ei siinä ole nokan koputtamista.
Autoa ei valita koskaan värin perusteella. Kumpikin ajaa paljon, autolta vaaditaan toimivuutta lähinnä. Pääsee perille kelissä kuin kelissä, tilaa on riittävästi elämäntilanteisiin. Väri on vihonviimeinen asia, mitä mietitään.. jos ei ihan hirvitys ole.
Nainen lähtee vieraisiin, jos oma ei tajua naisen arvoa. Mikäli tajuaa, ei tarvetta vieraisiin ole, eikä muut siihen väliin mahdu (pian 20v kokemuksella sanon)
Rakastan miestäni tänään, enemmän kuin eilen, todennäköisesti vähemmän kuin huomenna.