Alkuperäinen kirjoittaja kaamea-akka:Alkuperäinen kirjoittaja Kukkanen2:Alkuperäinen kirjoittaja kaama-akka:no, tossa nyt on vaan se ongelma että normaalistihan lapset leikkisivät näitä leikkejä kotona, mutta koska ovat päivät hoidossa niin kait se on loogista että leikkivät näitä asioita sitten siellä.. lisäksi jossain vaiheessa lapsille tulee se hetki että noita juttuja leikitään nimenomaan ikätoverin seurassa/ kanssa
päiväkoti on suljettu paikka joten tavan perverssit ei sinne pääse.. ja jos lapset kokee sen luonnolliseksi niin kaikkihan on ok. ketään ei tietysti saa pakottaa osallistumaan tai katsomaan.. ja jos tämä toiminta tapahtuu päiväkodissa ei se ole mikään "julkinen" tapahtuma..
kyllä ne lapset ehtivät ne häveliäisyys säännöt oppia ennen kouluun menoa...
Ei pääse vai? Niitä perverssejä kun löytyy kaikilta aloilta, myös päiväkodeista. Eihän tästä ole kauan kun Ruotsalaisessa päiväkodissa työskennellyt pedofiili jäi kiinni. Kiinni tyyppi jäi sen jälkeen kun lapset olivat selittäneet kotonaan, kuinka se ''setä käski puristaa pippelistään ja sen jälkeen siitä tuli maitoa''.
no, se on todella surullista jos noin on päässyt käymään.. mutta väittäisin että noin pääsääntöisesti huomataan jos alalle opiskelevassa on pedofiilin vikaa..
Mistä sen huomaa? Pedofiilejä jää aina silloin tällöin kiinni mm. papeista, lääkäreistä, poliiseista ja niin edelleen. Ei sitä huomaa mitenkään etukäteen. Esimerkiksi mies joka haluaa työskennellä päiväkodissa, ei ole lainkaan välttämättä pedofiili mutta voi hyvinkin olla koska viihtyy lasten kanssa (tämänhän on sanottu olevan yksi tunnusomainen merkki pedofiileistä, he hakeutuvat aloille jossa voivat olla kontaktissa lapsiin)..sama juttu naispedofiileillä. Onko sinulla kokemusta pedofiileistä, vai mihin väitteesi perustuu? Minulla on valitettavasti, eikä kukaan olisi uskonut kyseisestä ihmisestä mitä sen korvien välissä liikkui.