Nimimerkkisi tarina?

Ap on kertaalleen ollut rekisteröitynä nimimerkkinäni välilyönnin kanssa. Tämän nimimerkin löysin varsin alussa, kun harmailin nikeillä Turbulenssi ja sen johdannaisella Turbolerssi. Jälkimmäinen vastasi kuitenkin liikaa totuutta, joten Jurpo-fanina otin tämän käyttöön.
 
  • Tykkää
Reactions: J.Ketkupolkka
tarina ei ole kummoinen, Mary on oikea etunimeni...vaihtoehtoina oli Gloomy Mary ja Wicked Mary, ja asiaa kysyessäni talon nuorisolta Wicked Mary sai enemmän kannatusta...olen kyllä miettinyt vaihtaisinko nimimerkkini lempinimeeni, joka on Taz (=Tasmanian tuholainen) ,mutta jotenkin sitä kiintynyt tuohon nykyiseen :)
 
  • Tykkää
Reactions: J.Ketkupolkka
Mie kokeilin monia nimimerkkejä, jotka oli jo käytössä.
Sitten kokeilin Kaisaa, sekin oli varattu, hermostuin ja en jaksanu enää kokeilla lisää nimimerkkejä. Poistin sitten kaisasta viimeisen kirjaimen, kokeilin onko vapaa nimimerkki, joten miusta tuli sitten Kais. :D
 
  • Tykkää
Reactions: J.Ketkupolkka

Yhteistyössä