Muotoileva alushame

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Timantti
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
T

Timantti

Vieras
Hei!

Onks mammoilla kokemusta muotoilevista alusvaatteista? Mä etsin sellaista max. polvimittaista hamemallista joka tosin ylettyis niin ylös, että litistäis myös vyötäröä ja vatsaa.

Juhlamekkoni on ohutta satiinia, joten siinä näkyy kehon kuprut vähän turhan helposti. Puvun malli aiheuttaa alusvaatteen valinnassa vaikeuksia. Mekkomallista alusasua en voi ottaa koska kaula-aukko tulee niin syvälle rintojen väliin, että alusmekko vilkkuisi. Siksi hame tai housut on ainoa vaihtoehto. En kuitenkaan haluaisi sellaista housumallista alusasua koska se on aika.. hmmmm... epäseksikäs.

Mekon kanssa en voi käyttää edes rintaliivejä, mutta koska rinnat ovat mukavan pienet, se ei ole ongelma. Valitettavasti mahasta ja takapuolesta ei voi sanoa samaa.

Eli onko sinulla ollut tällaista käytössä, mikä merkki on hyvä, ja mistä kannattaa ostaa?
 
Alkuperäinen kirjoittaja Timantti:
Hei!



Eli onko sinulla ollut tällaista käytössä, mikä merkki on hyvä, ja mistä kannattaa ostaa?

Mä taisin omani ostaa Lindexiltä tai Kappahlista.
Mutta mene sen mekon kanssa kauppaan. Noi litistävät on siitä yläosastaan aika tuhtia tekoa(=nousevat aika korkealle), joten ihan ohuen/vartalonmyötäisen mekon kanssa voi ulospäin näkyä että "jaahas, on sitten makkaroita kiristetty alusasuilla kasaan".

Hiostavat kyllä jonkun verran, mutta ajavat tarvittaessa hyvinkin asiansa. Mun pömppömaha pysyy piilossa.



 

Yhteistyössä