...noin kauan ja sä oot vieläkin vihanen?Kymmenisen vuotta nyt, mutta tuosta on kauemmin, enain oli on off suhdetta, mutta 2006 muutettiin yhteen. En halunnut avioon.
ap
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
...noin kauan ja sä oot vieläkin vihanen?Kymmenisen vuotta nyt, mutta tuosta on kauemmin, enain oli on off suhdetta, mutta 2006 muutettiin yhteen. En halunnut avioon.
ap
No tämä on totta, mutta kun mä kerroin jokaiselle, että en sitten muuten nauti seksistä. Se on mulle traumainen asia. Yksi joka oli kauan seuraillut mua ja näin perääntyi aika pian tajuttuaan, että en olekaan haaveiden kaltainen. Se oli ikävää mulle siinä mielessä, että hän oli pussailun perusteella erittäin hellä kaveri. Mutta ymmärrän, että hän ois kokenut iysensä satutetuksi. Puhuimme asian vielä myöhemmin halki, että miksi hän melkeinpä ghostasi minutMutta eikös se voi myös olla niin, että miehet ovat toivoneet tuottavansa sulle hyvää ja yllättyneet ja pettyneet itseensä kun huomasivat ettet nauti siitä? Ovat syyttäneet sisimmässään itseään ja kun ovat nähneet pettymyksen kasvoiltasi tai jopa kuulleet sen puheissasi, ovat tunteneet vielä enemmän huonoutta ja kykenemättömyyttä niissä asioissa.
Seksi on ihana asia, hikistä ja nautinnollista parhaimmillaan, mutta mikään ei vie sitä tunnetta miinuksen puolelle kuin toisen alistaminen ja sitä kautta nöyryyttäminen...ja sinä itse kirjoitit aiemmin että mies suostui olemaan alistettu.
No siis siksi varmaan, että haavoista johtuen joihin en ollut saanut aiemmista terapioista apua tapani mukaan en arvostanut tunteitani, koska MIES oli että ei tässä mitään. Mun ois pitänyt saada silloin kuulla, että ei tää itsensä sattumisen hyväksyminen ole oikein eikä johda ainakaan siihen, että tunnen itseni miehelle arvokkaaksi ikinä....noin kauan ja sä oot vieläkin vihanen?Just just.
Mikään taivas ei sulle miehiä lähettele, eikä se olis oikein ketään miestä kohtaan niin kauan kun sun asenne on noin pahasti kaunaa ja katkeruutta täynnä.Enkä usko mihinkään miehenetsintään.... Tulee vastaan jos tulee. Niin kaikki muukin on elämässäni mennyt. Saisin etsiä 1001 miestä, ja yksikään ei ois kiinnostunut musta. Mutta jos ei etsi, saattaa käydä niin että taivas lähettää luokseni juuri sen kuka sopii mulle ja ketä tarvitsen. Siispä vittuunnun odottamiseen ja mietin tappaisko itsensä vai keittäisinkö kahvit.
ap
No kyllä lähettää, jos haluaa. Ja ei löydy millään, jos taivas on sitä vastaan ja haluaa ihmisen ensin oppivan jonkun muun läksyn. Ja siis jos se mies ois hyvä rakastaja, niin mulla ei ois mitään tarvetta moittia. Eihän sitä ois pakko yhteen muuttaa edes tai mitään yhtä typerää.Mikään taivas ei sulle miehiä lähettele, eikä se olis oikein ketään miestä kohtaan niin kauan kun sun asenne noin kaunaa ja katkeruutta täynnä.
Sä olet juuri tuollainen mitä kuvaat. Ihan just. Et voi erota kun et haluu olla yksin = takertuja. Määräät miestäsi syömään viagraa=kontrolloija ja itsellesi palveluksia vaativa. Jos hän ei syö viagraa susta tulre martyyri.... ja vaatija. Ai et muka ole sellainen... kaikki sun tekstit on minäminä muotoista. Sinua ja sinun traumaasi pitäisi koko maailman kumartaa!!Enkä mä muutenkaan ole mikään miesten tarpeista huolehtija, mulle sopii mies, joka vihaa sellaisia naisia. Nehän on samalla kontrolloivia takertujia tai itselleen palveluksia määkiviä vaatijoita. Mulle riittää, että ei tee vääryyttä henkisellä puolella tai jos tekee niin pyytää anteeksi.
ap
En ole, koska mies tietää, että kärsin itsekin aggressioistani, ja etteivät ne ole syntyisin siitä, mitä hän tekee. Olen itse ollut sellaisen henkisen väkivallan kohteena, jossa tekijä uskoo minun aiheuttavan tunnetilansa. Minä en ole syyttänyt siitä miestä. Hän tietää, että tunnetilani johtuvat aikaisemmin koetusta.Ap olet tyyppiesimerkki henkisestä pahoinpitelijästä. Etkö sä tajua sitä?
Nautitko sä siitä että saat piestä miestäsi henkisesti? Kostat sitä jotain traumaasi.
Mä en voi arvostaa naisten pieksiä miehiä
Mutta en sitäkään vähää ap:n kaltaisia pahoinpitelijöitä joita ei voi edes saad vastuuseen henkisestä väkivallasta.
Sä et parannu tuon harjoittamasi väkivallan avulla.
No mähän just en asu enää miehen kanssa. Voin erota, mutta näen tuen jota saan isompana arvona, kuin tuettomuuden. Se ei tarkoita, ettenkö voisi olla ihan yksin ja voida sitten vain vielä huonommin. En ole siitä viagrasta juurikaan muistutellut, kerroin vain juuri, että minun se pitäISI tehdä, muuten ei mies ajattele siinäkään minua, vaikka olen pyytänyt. Mies sitten panee löysällä munalla ja on varmaan ihan tosi täpinöissään, kun taas onnistui eikä tarvittu lääkettä!Sä olet juuri tuollainen mitä kuvaat. Ihan just. Et voi erota kun et haluu olla yksin = takertuja. Määräät miestäsi syömään viagraa=kontrolloija ja itsellesi palveluksia vaativa. Jos hän ei syö viagraa susta tulre martyyri.... ja vaatija. Ai et muka ole sellainen... kaikki sun tekstit on minäminä muotoista. Sinua ja sinun traumaasi pitäisi koko maailman kumartaa!!
Hyi yäk millainen ihminen sä olet. Todella kipeä ja vastenmielinenNo mähän just en asu enää miehen kanssa. Voin erota, mutta näen tuen jota saan isompana arvona, kuin tuettomuuden. Se ei tarkoita, ettenkö voisi olla ihan yksin ja voida sitten vain vielä huonommin. En ole siitä viagrasta juurikaan muistutellut, kerroin vain juuri, että minun se pitäISI tehdä, muuten ei mies ajattele siinäkään minua, vaikka olen pyytänyt. Mies sitten panee löysällä munalla ja on varmaan ihan tosi täpinöissään, kun taas onnistui eikä tarvittu lääkettä!
Sille en voi mitään, jos sulla on pahanhaluisia harhaluuloja ja heikko luetunymmärtäminen.
ap
Itse olet. Vielä muita haukut.Hyi yäk millainen ihminen sä olet. Todella kipeä ja vastenmielinen
Aivan niin kuin itse mielelläsi olisit löysämunan pantavana. Mutta kyllä sulle sekin aika koittaa. Se on vaan eri asia, jos olette suht samanikäisiä.Hyi yäk millainen ihminen sä olet. Todella kipeä ja vastenmielinen
Mä tiedätkö tunnen syvää sääliä sun miestä kohtaan, ihan järkyttävää miten julmasti kohtelet toista.No mähän just en asu enää miehen kanssa. Voin erota, mutta näen tuen jota saan isompana arvona, kuin tuettomuuden. Se ei tarkoita, ettenkö voisi olla ihan yksin ja voida sitten vain vielä huonommin. En ole siitä viagrasta juurikaan muistutellut, kerroin vain juuri, että minun se pitäISI tehdä, muuten ei mies ajattele siinäkään minua, vaikka olen pyytänyt. Mies sitten panee löysällä munalla ja on varmaan ihan tosi täpinöissään, kun taas onnistui eikä tarvittu lääkettä!
Sille en voi mitään, jos sulla on pahanhaluisia harhaluuloja ja heikko luetunymmärtäminen.
ap
No hän antaa mun kärsiä mielikuvista joissa mä oon frigidipillu, miestenmiellyttäjä homepillu ja hämähäkkipillu. Että ihan samoissa vesissä soudellaan. Kyllä nyt KUKA TAHANSA kumppaniaan rakastava mies koittaisi kaikin keinoin poistaa noi kuvat naisensa mielestä. Tää ei tee mitään.Mä tiedätkö tunnen syvää sääliä sun miestä kohtaan, ihan järkyttävää miten julmasti kohtelet toista.
Vai et ole juurikaan muistutellut häntä viagrasta..hyi olkoon, häpeäsit edes käytöstäs.
Siis ihan tosi, melkein itku tulee sun miehen puolesta. Sä näät hänessä jonkun löysämunaisen olennon jota saa satuttaa ja itses uhrina, etkä ees välitä siitä mitä aiheutat toiselle ihmiselle.
Siis..itsehän sä ruokit mieltäsi noilla omilla mielikuvillasi? Tuskin on niin sulle ääneen sanonut?No hän antaa mun kärsiä mielikuvista joissa mä oon frigidipillu, miestenmiellyttäjä homepillu ja hämähäkkipillu. Että ihan samoissa vesissä soudellaan. Kyllä nyt KUKA TAHANSA kumppaniaan rakastava mies koittaisi kaikin keinoin poistaa noi kuvat naisensa mielestä. Tää ei tee mitään.
ap
Niin kuin sanoin ne ovat mielikuvia minusta, jotka minut on saatu uskomaan olevan muiden näkemys minusta. Jo ennen kuin mies tuli kuvioon.Siis..itsehän sä ruokit mieltäsi noilla omilla mielikuvillasi? Tuskin on niin sulle ääneen sanonut?
Huh, toivon todella että sä saat terapioistasi apua itsellesi. Sussa on niin paljon tunnelukkoa ja vääristymistä että tuommoisella määrällä vihaa ja aggressiota ja halveksuntaa sä vain myrkytät ympäriltäs kaikki välittävät ihmiset. Kummallisinta tässä on se että sä itse et näe kuitenkaan omaa osuuttasi vaan sä huohkaat kylmyyttä ja alistavuutta miestäsi kohtaan.
Oikeasti - tekipä miehesi sulle mitä tahansa, välittäisi vaikka kuinka paljon, niin ei se taitaisi sulle olla tarpeeksi. Sä olet tuossa omassa sumpussasi ja jotenkin ehkä viihdyt siinä? Mutta pahaa tekee miehesi puolesta, ja ei tuo oma sokeutesi omasta vastuustasi ja hyvinvoinnistasi suinkaan tervehtymisestä puhu.
No mutta sun mies on täysin syytön noihin ajatuksiin ja jos tiedostat ettei syy ole hänen niin lopeta hyvä ihminen kohtelemasta häntä tuolla lailla ja ala kunnioittamaan toista ihmistä enemmän!Niin kuin sanoin ne ovat mielikuvia minusta, jotka minut on saatu uskomaan olevan muiden näkemys minusta. Jo ennen kuin mies tuli kuvioon.
ap
No se hetken tilanne enkä kyllä todellakaan alennu miestäni, rakastani parjaamaan jonnekin nettipalstalle. Saati vaadi häntä syömään minua miellyttääkseen lääkkeitä jotka voi aiheuttaa sydänkohtauksen.Aivan niin kuin itse mielelläsi olisit löysämunan pantavana. Mutta kyllä sulle sekin aika koittaa. Se on vaan eri asia, jos olette suht samanikäisiä.
ap
No eikö tue mua niistä eroon?!!?? Ei tue.No mutta sun mies on täysin syytön noihin ajatuksiin ja jos tiedostat ettei syy ole hänen niin lopeta hyvä ihminen kohtelemasta häntä tuolla lailla ja ala kunnioittamaan toista ihmistä enemmän!