Mitä viedä ystävälle lahjaksi kun ekaa kertaa menen kylään?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja mimosa
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
M

mimosa

Vieras
Mitä veisin ystävälle jotain pientä lahjaksi, kun pitkästä aikaa nähdään ja ensimmäistä kertaa menen heidän kotonaan käymään? Kyseessä ei ole mitkään tuparit, mutta jotain pientä olisi kiva viedä muistamisena..
 
Kukka kauniissa ruukussa, Lyhty pihalle,joku kiva saunasetti tai pyyhesetti.. Tai sitten jotain hyvää syötävää/juotavaa johonkin astiaan tai vatiin. Nämä nyt tulevat ensimmäiseksi mieleen.
 
ei mitään sellaista, jolle ei mahdollisesti ole käyttöä ja joka jää nurkkiin roikkumaan (lyhdyt ym), varsinkaan, jos et ole 100% varma saajan sisustusmausta.

Kukat aina varma valinta, samoin viini (jos tiedät että ei olla absolutisteja), samoin herkkusyötävät. Kynttilät ja servietit vähän jo arveluttaa mutta nekin menee vielä ok.
 

Yhteistyössä