Mitä tehdä pikavippejä 3000€ maksamatta

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "apuva"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Maksusuunnitelmat perintätoimistojen kanssa. Ja realistiset. Mutta älä vaan sorru ottamaan lisää lainaa/vippejä maksaaksesi nitä pois! Itse tein sen ja loppuviimeksi ei ollut enää vaihtoehtoja. Luottotiedot menneet ja niitä maksellaan nyt uo:n kautta. Tosin olen onnellisempi nyt, kuin silloin kun otin velkaa velan päälle.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Señora;26603813:
Sovit maksusuunnitelman. Jos vippifirmat ei suostu, niin perintätoimistojen kanssa yleensä onnistuu.

Mutta jos olet niin onnellisessa asemassa että saat maksusuunnitelman niin sitä pitää sitten noudattaa orjallisesti (ja ne saattaa olla aika kovia). Yksikin myöhästyminen raukaisee suunnitelman, ja koko summa lähtee eteenpäin saman tien, ja uudestaan niitä ei enää sitten tehdä.
 
[QUOTE="apuva";26603748]Mitä tehdä pikavippejä 4000€ maksamatta + muita laskuja samalla summalla mitä teen ettei luottotiedot mene?[/QUOTE]

Opettelet numerot ja rahan arvon, jos jo tässä yhdessä viestissä summa noinkin suurpiirteisesti heittelee tonnilla sinne tänne.
 

Yhteistyössä