”Mitä teen? Huomasin että mieheni on narsissi!” – Kirjoitusvirheestä ratkesi riemu (vauvalehdestä tuo)

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "vieras"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

"vieras"

Vieras
Aamulehti

Päivitetty 17.8.2011 17:58, julkaistu 17.8.2011 17:48
”Mitä teen? Huomasin että mieheni on narsissi!” – Kirjoitusvirheestä ratkesi riemu

Vauva-lehden verkkosivujen keskustelupalstan keskustelu leviää tällä hetkellä Facebookissa vilkkaasti. Keskustelun on aloittanut joku, joka on ilmeisesti aidosti ihmeissään vallitsevasta tilanteesta kotonaan.

Keskusteluun on kuitenkin lipsahtanut ikävä kirjoitusvirhe.

– Mitä teen? Huomasin että mieheni on narsissi! Olen toki epäillyt sitä jo hetken aikaa. Voiko tällainen suhde kestää? Heitänkö sen pihalle??, keskustelupalstalle kirjoittanut kyselee.

Kirjoitusvirheen vuoksi nettiväki riemastui. Kymmenet ihmiset ovat vastanneet palstalle mitä mielikuvituksellisimmin neuvoin.

– Samaa mieltä että narsissit eivät todellakaan ole parhaimmillaan tähän aikaan vuodesta. Niihin ei saa mitään kontaktia. Yritä vaan kestää. Voit hyvin viedä miehesi talveksi johonkin viileään ja pimeään paikkaan ja katsoa tilanne uusiksi ensi keväänä, joku kirjoittaa.

Moni kertoo myös samanlaisista kokemuksista.

– Kadehdin sinua, narsissi on niin helppohoitoinen. Minun mieheni oli daalia ja pakko siitä oli luopua kun en jaksanut sitä jokasyksyistä ylöskaivelua, viileää talvisäilytystä ja keväistä uudelleenistutusta. Nyt olen ollut pari vuotta yksin, mutta ei ole herkkua sekään. Olenkin koettanut etsiä itselleni perunaa, niistä on niin paljon iloa ja hyötyä arjessa. Lapsetkin tykkäisivät.

Keskustelu leviää hurjalla vauhdilla muun muassa Facebookissa.
 
[QUOTE="vieras";24432411]Toimittajat pääsevät helpolla, ei tarvitse kuin surffata mammapalstoilla ja löytää jutunaiheen joka päivä :D[/QUOTE]

Tämä on ikävä ilmiö. Aloittamani ketju löytyi hetki sitten Iltiksestä, mutta että ihan Aamulehtikin meni kirjoittamaan näistä ketjuista..? Tuo narsissi-ketju ei ole edes erityisen erottuva.
 

Similar threads

Y
Viestiä
4
Luettu
3K
Aihe vapaa
vierailija
V

Yhteistyössä