Mitä kummaa??

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Papillon74
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

Papillon74

Jäsen
16.06.2006
106
0
16
Pitäisköhän tässä mennä lääkäriin vai kattella vielä...
Viime yönä mulla oli alavatsa tosi kipeä, en pystynyt nukkumaan ollenkaan selälläni, sattui ihan hirveästi. Kyljellään ei tuntunut mitään. Heräsin aina kamalaan kipuun kun olin kääntynyt unissani selälleni. Aamulla kun nousin, oli maha vieläkin kipeänä, ja pissaaminen sattui, varsinkin ne loppupissat.

Mutta nyt ei enää olekaan kipeä, eikä pissaaminen satu. Eli mikähän kumma toikin nyt oli?! Olisin ilman muuta jo varannut lääkäriaikaa jos olisi vieläkin sama juttu, mutta nyt ku ei olekaan enää mitään, niin empä sitten lääkäriinkään mene, ihmetyttää vaan.
 
Luulenpa, että jokaisella on ajoittain koviakin vatsakipuja. Voi olla ilmaa tai joku ulostekökkäre juuttunut suolen mutkaan, sappivaivaa, virtsakiviä tms. En ole koskaan vielä lääkärille vatsakipujen takia lähtenyt, vaikka joskus olen kaksinkerroin ollut.

Jos kestää monta päivää, pahenee tai olet raskaana, niin sitten tottakai lääkäriin.
 

Yhteistyössä